hades

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Hades najlepiej ocenianą grą roku na Steam. Jak wygląda podium?

Hades podbił ranking najlepiej ocenianych gier na platformie Steam. Produkcja Supergiant pokonała inne hity z tego roku i nie tylko.

Ten rok był wyjątkowo intensywny dla graczy. Steam bił rekordy popularności, Epic rozdało dziesiątki gier, a nowe konsole… cóż, jeśli udało się Wam je kupić, to imponowały nową jakością rozgrywki.

Był to też przede wszystkim rok kilku wybitnie dobrych produkcji. Okazuje się, że gracze pecetowi mają swojego faworyta, co pokazuje ranking najlepiej ocenianych gier na Steam.

Oto zestawienie pięciu najlepiej ocenianych gier na platformie Valve w 2020 roku:

  1. Hades – 99% pozytywnych recenzji
  2. Factorio – 99% pozytywnych recenzji
  3. Phasmophobia – 98% pozytywnych recenzji
  4. Helltaker – 98% pozytywnych recenzji
  5. Half-Life: Alyx – 99% pozytywnych recenzji

Powyższy ranking pochodzi ze strony Steam250.

Miejsce w rankingu zależało od tego, kiedy zostały wystawione dane recenzje, ile ich było i jak wiele z nich było pozytywnych. Half-Life: Alyx mogło znaleźć się na samym szczycie, ale zrecenzowało je niecałe 50 000 osób, gdzie taka Phasmophobia może pochwalić się aż czterokrotnie większą liczbą ocen.

Zestawienie wygrałoby Factorio, gdyby nie fakt, że gra była dostępna we wczesnym dostępie przez kilka lat, a ranking dotyczy ocen wystawionych w tym roku. Tegorocznym zwycięzcą jest więc Hades, który został pryz okazji nagrodzony na The Game Awards 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się