GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana – zmiany w przyznawaniu punktów po meczu

Mała poprawka w rozgrywkach rankingowych.

CD Projekt RED informuje poprzez oficjalne forum Gwinta, że w grze znalazła się ostatnio mała poprawka.


Niedawno zmieniliśmy sposób w jaki przyznawane i odejmowane są punkty w Rozgrywkach Rankingowych. Liczby zdobywanych oraz traconych punktów powinny teraz wierniej odzwierciedlać dokonania gracza podczas meczu i pozwalać na łatwiejsze zdobywanie kolejnych rang – tłumaczy Marcin Momot.

Niestety szczegóły owych zmian nie zostały doprecyzowane, zatem jeśli sami je zauważyliście, podzielcie się spostrzeżeniami z innymi czytelnikami, zamieszczając komentarz pod tekstem!

Przy okazji warto wspomnieć, że dzisiaj o godzinie 19:30 będziemy mogli oglądać stream GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana z gościem specjalnym Panem Kazimierzem Kaczorem. Transmisja na żywo na FB Gwint!

Stream GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana z gościem specjalnym Panem Kazimierzem Kaczorem
Stream GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana z gościem specjalnym Panem Kazimierzem Kaczorem

Co wprowadził wcześniejszy patch 0.8.37 do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana?

Część osób grających w GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana postanowiła wykorzystać błąd gry, dzięki któremu można było wygrać potyczkę i tym samym wspinać się coraz wyżej i wyżej w rozgrywkach rankingowych. Wszystko przez trefną kartę z grzybkami, która na szczęście została już poprawiona najnowszą aktualizacją wypuszczoną przez polskiego dewelopera.

Jak czytamy w komunikacie towarzyszącym wydaniu patcha 0.8.37:

Aktualizacja 0.8.37 rozwiązuje kilka palących kwestii związanych z rozgrywką w GWINCIE, które pojawiły się w ostatnim czasie. Najważniejszą jest działanie karty Mardroeme, która pozwalała graczom na wygranie meczu przez niewybranie celu dla efektu karty Mutagen. Nie takie było zamierzone działanie tej karty i ze względu na wpływ, jaki miało ono na rozgrywkę rankingową, zdecydowaliśmy, że wymaga natychmiastowej uwagi z naszej strony (gracze, którzy nadużywali błędu otrzymali już ban).

Aktualizacja naprawia również problemy występujące przy zniszczeniu karty Morkrvarg o sile 2 oraz zagrania kombinacji trzech jednostek Wzmocniony Balista i Redańskiej Elity. Akcje te nie powinny już powodować desynchronizacji gry.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądało oszukiwanie na kartę z grzybkami (od 4:45):

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana i rozgrywki rankingowe. Jakie zasady w nowym trybie?

Polskie studio postanowiło nieco bardziej przybliżyć fanom Gwinta jedną z nowinek, którą są rozgrywki rankingowe. Oto, jak opisano zasady trybu na oficjalnym forum karcianki:

Rozgrywki rankingowe to nowy tryb rywalizacji sezonowej, który odblokowuje się po zdobyciu 10 poziomu. Największą różnicą pomiędzy normalną potyczką a rozgrywką rankingową jest to, że wygrywając mecze rankingowe zdobywa się punkty. Stanowią one podstawę dwóch rzeczy: pozycji w rankingach oraz rangi.

Wstępna liczba punktów rankingowych i ranga zależy od potyczek stoczonych przed odblokowaniem trybu rankingowego. Obecnie można osiągnąć maksymalnie 15 rangę. Za każdą zdobytą rangę czeka nagrodę w postaci złota, kart, fragmentów kart i nie tylko. Nagrodę otrzymuje się również na koniec każdego sezonu, a jej wysokość zależy od uzyskanej rangi. W obu przypadkach obowiązuje zasada, że im wyższa ranga, tym większa nagroda.

Tak jak za wygraną w trybie rankingowym zdobywa się punkty, przegrana powoduje ich utratę. Wiąże się to potencjalnie ze spadkiem w rankingu, ale nie ma wpływu na rangę. Powiedzmy, że właśnie zdobyliście 5 rangę. Nawet jeśli teraz przegracie i Wasze punkty rankingowe spadną poniżej progu tej rangi, nie ulegnie ona zmianie. Uznaliśmy, że skoro nagroda za zdobycie rangi jest jednorazowa, a nagrodę na koniec sezonu zdobywa się za najwyższą zdobytą rangę, jej spadek niepotrzebnie komplikował by działanie systemu. Dlatego raz zdobyta ranga pozostaje bez zmian do końca sezonu.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana – tak działa nowy system postępu gracza

Wcześniejszy patch 0.8.33 do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana to również nowość w postaci zmodyfikowanego systemu przyznawania nagród dnia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet