GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pozwoli komunikować się graczom?

CD Projekt RED odpowiada na ważne pytanie.

Po ukończeniu Wiedźmina 3 (powyższy screen prezentuje Gwinta z tej produkcji) wiele osób czeka na kolejny tytuł osadzony w znanym uniwersum, który zaserwuje nam polski deweloper. GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana również ma przedstawić ciekawą historię w kampanii fabularnej, lecz głównym daniem będą tutaj zmagania sieciowe pomiędzy graczami. Na oficjalnym forum RED’ów zaczęto zastanawiać się, czy nadchodzący GWINT pozwoli w jakiś sposób komunikować się przeciwnikom. CD Projekt RED mógłoby wprowadzić do tytułu czat lub gotowe odzywki, wybierane z przygotowanej listy. Możliwości jest wiele, lecz dotychczas nie wiedzieliśmy, czy jakakolwiek z nich zostanie wykorzystana.

Marcin Momot uspokaja jednak, że pewien sposób komunikacji zostanie w GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana udostępniony, choć szczegółów jeszcze nie poznaliśmy. – Pracujemy nad tym, aby komunikacja w pewnej formie była między graczami możliwa. Więcej szczegółów podamy oczywiście w stosownym czasie. Natomiast, nie martwcie się – mamy to w planach – będzie można komentować zagrania przeciwnika – zaznacza przedstawiciel CD Projekt RED.

Możliwe, że czegoś więcej na omawiany temat dowiemy się podczas tegorocznych targów Gamescom, na których polskie studio pojawi się ze swoją produkcją. Przypominamy, że GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana jest tworzony z myślą o PC, PlayStation 4 i Xbox One. Kto chce zapisać się na testowanie gry, szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

CD Projekt gotowy, by GWINT umożliwiał wspólną rozgrywkę na PS4 i Xbox One

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana zostanie wydany na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Marcin Iwiński, czyli szef CD Projekt, bardzo chciałby, by karcianka umożliwiała wspólną grę na wszystkich platformach i jeśli chodzi o blaszaki oraz Xboksa One, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Lecz czy do cross-play dołączy PlayStation 4? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Marcin Iwiński przyznał w oświadczeniu dla serwisu IGN, że jest zainteresowany wspólną rozgrywką na PS4oraz Xboksie One i podobnie jak twórcy gry Rocket League, czeka jedynie na zielone światło od Sony.

Trzymam kciuki za Rocket League, które toruje drogę na tym polu. Nasz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pojawi się w wersji beta jeszcze w tym roku na PC oraz Xbox One i Microsoft potwierdził już możliwość zastosowania funkcji cross-play w Gwincie nie tylko na tych dwóch platformach, lecz również na innych konsolach, jeśli ich producenci zdecydują się z takiej opcji skorzystać. Mamy gotowe rozwiązania w tej kwestii dla PS4 i bardzo byśmy chcieli dodać konsolę Sony do cross-play kiedy tylko wystartuje otwarta beta naszej karcianki. Jedyne czego potrzebujemy, to zielone światło od Sony – zaznacza szef CD Projekt na łamach IGN.

Iwiński zachęca również innych deweloperów, by również okazali wsparcie dla idei wspólnych rozgrywek pomiędzy konsolami a PC. – Chodzi przecież o graczy, czyż nie? – zakończył szef CD Projekt odnosząc się do znanego hasła Sony: This is for the Players.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.