GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana ma być tytułem AAA

Twórcy karcianki obiecują coś więcej niż zwykły port.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana będzie świetnym uwieńczeniem wiedźmińskich produkcji od studia CD Projekt RED. Wiemy już, że karcianka zostanie wyposażona w kampanię fabularną, a za opowiedzianą w niej historię odpowiada ten sam zespół, który stworzył grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. 


Główny projektant Damien Monnier tłumaczy w rozmowie z serwisem Inquisitr, że początkowo nad GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pracowały jedynie dwie osoby, lecz widząc zainteresowanie graczy Gwintem z Wiedźmina 3, zespół przydzielony do tytułu został znacznie powiększony. – Ludzie oczekiwali prostego portu, a my robimy AAA. Mogę Wam to obiecać i jestem dumny z całej ekipy – zaznacza Monnier.

Kolejną gorącą ciekawostką na temat powstającego Gwinta jest fakt, że w karciance usłyszymy te same głosy, co w Wiedźminie 3. Przy nagrywaniu dialogów wezmą bowiem aktorzy udzielający się wcześniej przy Dzikim Gonie.

Na koniec przypominamy, że zamknięta beta GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana dostępna będzie na konsolę Xbox One i komputery PC we wrześniu 2016. W późniejszym terminie testy wystartują również na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

52 Shares
Share52
+1
Tweet