Zwiastun GTA VI odtworzony w GTA V. Gigantyczna graficzna przepaść

Zwiastun GTA VI w GTA V. Genialne przywiązanie do detali
Newsy PC PS3 PS4 PS5 X360 Xbox Series XOne

Fan odtworzył zwiastun GTA VI na silniku GTA V. Chyba każdy spodziewa się, że różnice w grafice będą widoczne gołym okiem, prawda?

GTA V wyszło po raz pierwszy w 2013 roku. Od tamtej pory minęło ponad 10 lat, co oznacza nie tylko, że tyle samo czekamy na kolejną grę z serii, ale i fakt, iż minęła jedna cała generacja konsol, a druga jest mniej więcej w połowie. Do czasu premiery “szóstki” być może dostaniemy nawet PS5 Pro. Także trzeba jeszcze trochę poczekać.

Tyle lat różnicy to również spora przepaść technologiczna. Dziś gry potrafią być fotorealistyczne, wzbogacone o masę szczegółów i graficznych upiększeń. GTA VI ma szanse na wyniesienie jakości wizualnej na nowy poziom, a przynajmniej w kwestii gier z otwartym światem. Co by się jednak stało, gdyby to “szóstka” wyszła zamiast “piątki”? Dowiedzieć się o tym możemy dzięki świetnemu filmowi od jednego z fanów. Przeniósł on bowiem trailer produkcji na silnik Grand Theft Auto V, przywiązując uwagę do najdrobniejszych detali.

Efekt jest naprawdę świetny i sam jestem zaskoczony, że udało mu się zadbać o takie szczegóły jak nawet ubrania czy niemal idealne odwzorowanie niemal każdej sceny. Film zobaczycie poniżej i gorąco zachęcam, bo pokazuje również, jak bardzo zmieniła się technologia przez te wszystkie lata.

Autor o pseudonimie RavenwestR1 musiał pozwolić sobie na pewne ustępstwa. W GTA V nie ma modelu aligatora, więc skorzystał z pumy. Poza tym możemy zauważyć gościnny udział wielu znanych postaci z tej części.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie