Joker z Florydy wysyła „ostatnie ostrzeżenie” twórcom GTA VI. Chce jeszcze więcej pieniędzy

GTA VI - Joker z Florydy wysyła
Newsy PC PS5 Xbox Series

Postać łudząco przypominająca niejakiego Jokera z Florydy na zwiastunie GTA VI coraz bardziej denerwuje tego prawdziwego. Teraz chce więcej pieniędzy.

Akcja GTA VI rozgrywać się ma w fikcyjnej wersji Miami, czyli na Florydzie. Miejscu, które dziś słynie z niezliczonej ilości memów, dziwnych filmików i ogólnie przez społeczeństwa USA postrzegane jest jako istna wylęgarnia dziwów. Jednym z nich jest niejaki Joker z Florydy, czyli Lawrence Sullivan. Został tak ochrzczony ze względu na specyficzne tatuaże i kolor włosów. Postać niezwykle do niego podobna pojawiła się na zwiastunie GTA VI. Nic dziwnego, bo znalazło się tam też miejsce na wiele innych nawiązań do tego, co faktycznie dzieje się na Florydzie.

Joker z Florydy kontratakuje w sprawie GTA VI

Sullivan postanowił działać i najpierw ostrzegł twórców z Rockstar Games. Ci oczywiście mu nie odpowiedzieli, więc zaczął domagać się zadośćuczynienia za wykorzystanie jego wizerunku. Potem postanowił chcieć jeszcze więcej pieniędzy, aż w końcu wystosował do nich „ostatnie ostrzeżenie”. Wszystko zarejestrował na filmie dedykowanym Rockstarowi.

Bawicie się moją inteligencją. To były szalone dni, to ostatnie ostrzeżenie. Właśnie wróciłem z Miami, właśnie wróciłem z Kalifornii i rozmawiałem z obydwoma moimi prawnikami… Jeśli nie otrzymamy odpowiedzi przed moimi urodzinami, czyli 11 stycznia, podejmiemy kroki prawne. Chcę 5 milionów dolarów już teraz.

– powiedział Joker z Florydy

Sullivan zwiększył więc kwotę, jakiej się domaga, tym razem do 5 mln dolarów (wcześniej były to 2 mln). Jednocześnie straszy korporację pozwem za bezprawne wykorzystanie wizerunku. Czeka na odpowiedź od firmy do dnia swoich urodzin, 11 stycznia 2024, a jeżeli firma mu nie odpowie, zamierza ich pozwać.

Szansa na to, że R* w jakikolwiek sposób obawia się tego pozwu, jest klaustrofobicznie mała. Pomijając prawo dotyczące parodii, gamingowy gigant raczej na pewno ma w swoich zasobach specjalistów, którzy szybko ukrócą aspiracje Jokera z Florydy do zostania milionerem. Wcześniej udało im się wygrać sprawę o rzekome wykorzystanie wizerunku Lindsay Lohan.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie