Do internetu wyciekła część kodu źródłowego GTA V

GTA V - do internetu wyciekły fragmenty kodu źródłowego gry
Newsy PC PS3 PS4 PS5 X360 Xbox Series XOne

Zapewne haker odpowiedzialny za wielki przeciek GTA VI zdobył coś jeszcze. W internecie zaczęły pojawiać się fragmenty kodu źródłowego GTA V.

Nie tak dawno temu miał miejsce jeden z największych przecieków w historii… przecieków. Pewien haker miał włamać się na do Rockstara, dzięki czemu zdobył nie tylko olbrzymią ilość materiałów z wczesnej wersji GTA VI, ale nawet fragmenty kodu źródłowego gry. Jakby tego było mało, informował on także o innych planach deweloperów. Teraz wychodzi na to, że wykradł również troszkę kodu GTA V, a przynajmniej ja tak zakładam.

Kod źródłowy GTA V w internecie

Źródło nie jest tak naprawdę znane, ale jak donoszą gracze na Reddicie, w serwisie GitHub pojawiła się część kodu hitowej gry od Rockstar Games. Można było obejrzeć i pobrać go wcześniej; aktualnie nie jest niestety dostępny. Rockstar musiał zgłosić DMCA, gdyż taka właśnie informacja widnieje teraz na stronie, na której wcześniej dostępny był sam kod.

Wedle internetowych źródeł, w kodzie źródłowym znajdowały się m.in. funkcje skryptowe oraz informacje dotyczące trybu multiplayer. Oczywiście dla “przeciętnego gracza” nie jest to w żaden sposób użyteczna informacja. Zresztą nawet moderzy nie zrobili z tego żadnego pożytku. Niemniej to i tak dość ważne wydarzenie, bo nie na co dzień zdarza się, że do internetu trafiają aż takie informacje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie