Nawet Rockstar nie oczekiwał tak wielkiego sukcesu GTA Online. Twórcy są zaskoczeni

GTA Online tak wielkim sukcesem, że nawet twórcy się nie spodziewali
Newsy PC PS3 PS4 PS5 X360 Xbox Series XOne

GTA Online jest dziś niejako obiektem memów i żartów – w końcu gra żyje już od 10 lat. Mimo wszystko nawet deweloperzy z Rockstar Games są zaskoczeni jej niesłabnącą popularnością.

Rockstar Games zawsze wkłada mnóstwo pracy i wysiłku w swoje kolejne pozycje. Teraz uważają, że są zaskoczeni sukcesem segmentu Online, ale… czy na pewno? W końcu online’owy komponent GTA V wspierany jest przez długi czas od premiery. Niestety tego samego z pewnością nie można powiedzieć o Red Dead Online.

GTA Online zaskoczyło nawet twórców

Dyrektor projektowy z Rockstar Games Scott Butchard w rozmowie z GamesRadar+ przyznał, że nikt z deweloperów nie spodziewał się takiego sukcesu, GTA Online. Zdaniem projektanta twórcy faktycznie liczyli na zainteresowanie ze strony graczy, ale na pewno nie takie, które pozwoli utrzymywać ten tytuł przez kolejne 10 lat.

Kiedy zaczynaliśmy, nie sądzę, byśmy kiedykolwiek mogli marzyć, że po 10 latach nadal będziemy działać. Sukces GTA Online to nic, czego kiedykolwiek się spodziewaliśmy.

– powiedział Butchard

GTA V i tryb multiplayer cały czas cieszą się przecież olbrzymim zainteresowaniem. Twórcy nieustannie wypuszczają nowe aktualizacje i zawartość do 10-letniej produkcji. Fani, z drugiej strony, zastanawiają się, kiedy zobaczymy ewentualną kontynuację. Co ciekawe, niedawno pojawiły się nowe przecieki związane z GTA VI, a także i potencjalnym segmentem Online 2. Choć nie wiem do końca, czy można to nazwać dokładnie „przeciekami”. Wynika z nich, że w grze mogą nie pojawić się wydarzenia faktycznie na żywo. Jednocześnie na serwerze znajdzie się jedynie 32 graczy. Więcej informacji w sprawie znajdziecie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie