Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

GTA 5 – Rockstar ma prezent dla posiadaczy PS4 bez PS Plus!

Deweloper odpowiedzialny za GTA 5 ma świetny pomysł, by zachęcić jeszcze większą część posiadaczy PlayStation 4 do sprawdzenia nowego dodatku GTA Online: Życie po godzinach.

Od kilku dni posiadacze komputerów PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One mogą bawić się przy nowym DLC do sieciowego trybu GTA 5. W przypadku konsol, sieciowa zabawa jest oczywiście możliwa jedynie dla osób z subskrypcją odpowiednio PS Plus lub Xbox Live Gold. Rockstar organizuje jednak akcję, która pozwala pograć w sieci bez abonamentu PS+ w przypadku osób z konsolą PlayStation 4!

GTA 5 w sieci bez PS Plus na PS4

Jak donosi serwis Dualshockers, do 6 sierpnia możecie grać w GTA 5 Online bez abonamentu PS Plus, sprawdzając tym samym najnowszy dodatek GTA Online: Życie po godzinach oraz wszystkie wcześniejsze rozszerzenia. Pamiętajcie jednak, że nadal potrzebujecie podstawowej wersji GTA 5 – akcja Rockstar i Sony zwalnia jedynie posiadaczy PS4 z obowiązku PS+ przy dostępie do trybu multiplayer gry.

GTA Online: Życie po godzinach – szczegóły

Aby rozkręcić imprezę w GTA 5 Online, będziemy musieli zacząć od podstaw, czyli zdobycia nagłośnienia do naszego klubu, wybierania wystroju i zarezerwowania występów didżejskich gwiazd. Nie chodzi jednak tylko o to, by dobrze się bawić. Klub nocny to tylko przykrywka, aby stworzyć najbardziej skoncentrowaną sieć przestępczą, jaka kiedykolwiek działała w San Andreas. Z poziomu głównego komputera nasz zespół techników może gromadzić cenną kontrabandę z każdej posiadanej wytwórni.

Misje w dodatku GTA Online: Życie po godzinach

Aby zadbać o zaplecze klubu, należy wykonywać powierzone nam misje. Tylko w ten sposób zdobędziemy barmanów i ochroniarzy, wyposażenie i DJ-ów. Skoro już gra muzyka, możemy oczywiście potańcować i zdobyć przy okazji nagrody za nowe style tańca. Skosztujemy szampana w strefie VIP i będziemy wyczekiwać przy barze przybycia największych celebrytów Los Santos – Jimmy’ego Bostona, Lacey Jonas i nie tylko.

Dzięki English Dave’owi, czyli szemranemu kumplowi Tony’ego, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, prawdziwy tytan deep house’u Solomun stanie się Waszym stałym DJ-em. Wkrótce do miasta zawitają też inne sławy, które będą szukać odpowiedniego lokalu dla swoich unikatowych mieszanek współczesnego house’u i techno. Oto dokładny harmonogram:

 • Solomun – 24 lipca
 • Tale Of Us – 31 lipca
 • Dixon – 7 sierpnia
 • Black Madonna – 14 sierpnia

Nowy magazyn klubu nocnego

Jak czytamy na stronie Rockstar, nowy magazyn klubu nocnego wynosi nasze działania przestępcze na wyższy poziom: każda istniejąca działalność, od hangaru do laboratorium mety, może z pomocą techników przynosić dodatkowe dochody. Zgromadzone w magazynie towary będziemy mogli sprzedawać, a im większą partię opchniemy za jednym razem, tym większa kasa. Przydadzą się przy tym nowe samochody.

W garażu w magazynie klubu czekać będzie niestandardowy Vapid Speedo, który może zostać przez mechanika rozbudowany o dodatkowy pancerz czy karabin maszynowy. Z kolei niestandardowy Maibatsu Mule i niestandardowy MTL Pounder to większe pojazdy do ryzykownych transportów, które mają także wiele możliwości modyfikacji pancerza czy uzbrojenia.

Garaż w magazynie klubu nocnego zawiera niestandardowego Vapida Speedo i dość miejsca na rozszerzenie swojej floty, w tym nawet 3 piętra z 10-miejscowymi garażami na pojazdy osobiste.

Nowa wojna o teren

W Los Santos wybucha nowy rodzaj wojny o teren, a przedsiębiorczy przestępcy dysponujący klubem motocyklowym lub organizacją będą mogli spontanicznie powalczyć o łupy w trybie swobodnym. Bitwy handlowe są wyjątkową okazją do zdobycia odrobiny towaru dla swojego klubu nocnego.

Siedem nowych pojazdów w GTA 5 Online

Przygotujcie się na nieokiełznaną symfonię piszczących opon zmodyfikowanego Dinki Jestera Classica, ryczącego Mammotha Patriota Stretcha i mruczącego Ocelota Swingera. Oprócz tego pojawi się trio nowych pojazdów dostawczych, które można przekształcić w prawdziwe mobilne fortece: niestandardowy MTL Pounderniestandardowy Maibatsu Mule i niestandardowy Vapid Speedo. A do tego jeszcze imprezowy autobus

 • Dinka Jester Classic (Legendary Motorsport)
 • Ocelot Swinger (Legendary Motorsport)
 • Mammoth Patriot Stretch (Southern San Andreas Super Autos)
 • Imprezowy autobus (Southern San Andreas Super Autos)
 • Niestandardowy MTL Pounder (Warstock)
 • Niestandardowy Maibatsu Mule (Warstock)
 • Niestandardowy Vapid Speedo Custom (dołączony do klubu nocnego)

Rozkręćcie nocne szaleństwo 6-metrową neonową czachą i syto nagłośnionym imprezowym autobusem.


Prawdziwie legendarny Ocelot Swinger wreszcie wyjechał na ulicę.

Wybierzcie dowolne elementy z szerokiego wachlarza nowych oznaczeń i innych opcji personalizacji dostępnych dla Dinki Jestera Classica.

GTA 5 – dodatek z klubami nocnymi na zwiastunie

Źródło: Rockstar Games Social Club, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%