GTA 5 – 70 nowych misji, mechaniki RPG i Ada Wong. Przegląd modów

Scena moderska GTA 5 kwitnie i tytuł wciąż otrzymuje wiele świetnych zmian, które czasem odmieniają grę jedynie wizualnie, a czasami dodają do niej całkowicie nową zawartość.

GTA 5 pojawiło się na komputerach PC ponad cztery lata temu i od samego początku gra otrzymywała masę mniej lub bardziej ciekawych modów. Można by sądzić, że widzieliśmy w Los Santos już wszystko, lecz inwencja twórcza społeczności wydaje się nie mieć końca.

Dawno nie pisaliśmy o modach do GTA 5, a tu nagle jeden z serwisów (DSO Gaming) przedstawił fajne zestawienie naprawdę ciekawych modyfikacji, o których wielu z Was mogło nie słyszeć. Zatem kto jest ciekaw, jakie warte uwagi mody do Grand Theft Auto 5 pojawiły się w ostatnich miesiącach, niech spojrzy poniżej. Przy okazji warto przypomnieć, że jeśli bawimy się modami w GTA 5, to tylko offline, ponieważ Rockstar nie toleruje ingerowania w tryb online i szybko wlepi Wam bana.

Mody do GTA 5 – RPG, nowe misje, Ada z Resident Evil 2

Mod GTA RPG – jak sama nazwa wskazuje – dodaje do rozgrywki mechaniki role playing. Mod wprowadza progresywny system doświadczenia, okna dialogowe podczas rozmów z postaciami niezależnymi czy system losowych przedmiotów i łupów. Dostajemy ponadto uproszczony interfejs RPG oraz pogłębiony system umiejętności z drzewami umiejętności i ulepszeniami.

Kolejnym ciekawym modem jest pakiet questów, który dodaje 70 nowych misji do gry. Podczas wykonywania nowych zadań, gracze mogą wchodzić do pojazdów jako pasażerowie, wchodzić do wnętrz, otwierać drzwi, włamać się do komputera i sejfów oraz korzystać z nowych pojazdów. Mogą także wchodzić w interakcje z nowymi postaciami, a misje są znacznie bardziej złożone dzięki wielu nowym funkcjom.

Trzeci mod polecany przez DSO Gaming, to aktualizacja / naprawa mapy świata Los Santos. Otrzymujemy kilka nowych funkcji, możemy na przykład wejść do większej liczby budynków. Modyfikacja dodaje również tekstury w wysokiej rozdzielczości oraz poprawia LOD w różnych miejscach.

Warto również zerknąć na świetny mod do GTA 5 z Adą Wong. Modyfikacja dodaje do gry wspomnianą agentkę, którą widzieliśmy w Resident Evil 2 Remake. Autor projektu zadbał o różne stroje, pełna animację twarzy, 2 fryzury i działającą fizykę włosów. Zerknijcie na poniższy filmik:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: