Gry ze świata Star Wars. 10 najlepszych tytułów

Gry ze świata Star Wars. 10 najlepszych tytułów
Polecamy! Publicystyka

Trwając w tym klimacie, sprawdźmy jedne z ciekawszych gier ze świata Star Wars. To temat niezwykle rozległy, bo z technologicznego punktu widzenia pamiętający czasy Atari 2600! Wybranie dziesięciu najlepszych gier z dziesiątek produkcji to zadanie trudne, a wręcz niemożliwe. Przygotowany przez nas ranking zawiera gry, które z czystym sumieniem można polecić każdemu fanowi, a i gracze którzy po prostu lubią dobrą rozgrywkę, znajdą coś dla siebie.

  1. Star Wars Episode I: Racer (1999 r. DC, N64, PC, GB, GBC)

Mroczne Widmo z 1999 roku miało kilka zapadających w pamięci elementów, jak Darth Maul, bojowe droidy, irytujący Jar Jar Binks czy młody Skywalker za sterami ścigacza. To właśnie wyścigi na pustynnej Tatooine stały się inspiracją dla PaxSoftnica i Lucasart do stworzenia Star Wars Episode I: Racer. W grze wcielamy się w jednego z kilku kierowców ścigaczy (dostępnych aż 21 maszyn) i stajemy do walki o tytuł mistrzowski, do którego droga prowadzi przez tory z wielu planet. Antygrawitacyjne pojazdy, rodem z serii F-Zero czy Wipeout, osiągają przyprawiające o zawrót głowy prędkości. Każda z nich ma inne statystyki, gdzie równie ważne co gabaryty, jest uzbrojenie. Ta niecodzienna produkcja jest dobrą odskocznią od powtarzających się schematów walki na blastery i miecze świetlne z innych gier.

Zobacz grę z miejsca nr 9.

Łukasz Kędzierski
O autorze

Łukasz Kędzierski

Redaktor
Fan gier wszech epok stawiający na pierwszym miejscu grywalność, bez względu na gatunek produkcji. Zawsze chętnie odpala gry z PlayStation, czerpiąc z nich nie mniejszą frajdę jak blisko 25 lat temu. W wolnych chwilach pochłania powieści weird fiction oraz pulpowe horrory wydawane w Polsce w latach 90., nie stroni też od dobrego komiksu ze stajni DC.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie