Nowe gry za darmo do odebrania. Za tydzień słowiańskie RPG i nie tylko

Gry za darmo w Epic Games Store. Wiemy, co za tydzień
Newsy PC

Nowe gry za darmo pojawiły się już na Epic Games Store. Od wczoraj możemy odbierać Europa Universalis IV i Orwell: Keeping na Eye on You.

Jak już wiemy od co najmniej tygodnia, nowa oferta Epic Games Store to dwie pozycje dostępne zupełnie za darmo. Tym razem ucieszą fanów myślenia, strategii i… nieco utopijnej wizji przyszłości albo programu “Big Brother”.

Nowe gry za darmo na PC

Zacznijmy jednak od początku, czyli od wyjątkowo udanej strategii należącej do kultowego już cyklu. Gier, w których możemy prowadzić i rozwijać własną nację trochę jest, ale EU IV należy do czołówki. To bardzo dopracowany, bogaty w możliwości i narzędzia “symulator” (do pewnego stopnia), w którym naszym celem głównym celem jest przede wszystkim zdobycie dominacji nad światem.

Jeżeli taki pomysł nie powoduje u Was wypieków, mamy coś z nieco innej beczki. Orwell: Keeping an Eye on You to gra, w której dla odmiany już tę dominację mamy. Tym razem jednak nie tyle nad światem, ile nad społeczeństwem. W utopijnym mieście przyszłości doszło do serii zamachów terrorystycznych, a jedyną osobą, która może pomóc ustalić sprawców i zapobiec dalszym tragediom jesteś Ty, drogi graczu. Jako wielki brat będziesz więc starał się analizować mieszkańców, ich zachowanie i relacje, aby finalnie odnaleźć tych, którzy nie mogą chodzić po ulicach wolno.

Obydwie te pozycje odbierzecie za darmo w tym miejscu. Za tydzień oferta zmieni się na nową, a Epic już ją ujawnił. Dostaniemy dwie pozycje – Black Book oraz Dodo Peak. Pierwsza gra jest słowiańskim RPG-iem, w którym “wcielasz się w rolę młodej czarodziejki. Zmierz się z siłami ciemności w karciankowych walkach i przemierzaj świat, który ludzie dzielą z mitologicznymi stworzeniami”. Z kolei Dodo Peak jest uroczą i nowoczesną wersją kultowych platformówek. Jako rodzina ptaków dodo musimy… próbować nie wyginąć? Spoiler: nie udało się.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie