Gry na PlayStation 4 ściągniemy jeszcze przed premierą!

Mamy listę tytułów, które będą udostępnione przez Sony w ramach tzw. pre-loadingu.

Ostatnia aktualizacja do PS4 zaaplikowała konsoli opcję pre-loadingu. W praktyce oznacza to możliwość pobierania niektórych gier jeszcze przed ich premierą.

Pierwszym tytułem, który ściągniemy w ramach omawianego systemu, będzie Transformers: Rise of the Dark Spark, który światową premierę ma już w przyszłym tygodniu.


Pobierając grę wcześniej, nie odpalimy jej oczywiście przed dniem premiery. Jakie korzyści płyną zatem z pre-loadingu? – Jak wiecie, ściąganie największych tytułów może zająć trochę czasu. Teraz zrobicie to wcześniej, zainstalujecie grę, a w dniu premiery od razu zaczniecie się bawić – tłumaczy Sony na oficjalnym blogu.

Jak to działa? Wystarczy złożyć pre-order na oczekiwany tytuł poprzez PS Store. Wówczas konsola w trybie standby automatycznie pobierze grę na dysk PS4.

Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie wydaje się całkiem sensowne, kiedy mamy słabe łącze internetowe. Ale skorzystają z niego zapewne i inni posiadacze PlayStation 4, którzy nie chcą tracić czasu na instalację oraz pobieranie tytułów w dniu premiery.

Sony opublikowało listę gier, które będą dostępne w opcji pre-loadingu po 20 czerwca. Niestety, jest to oferta jedynie dla rynku USA. Europejczycy muszą jeszcze poczekać.

PlayStation 4, gry w pre-loadingu:

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet