Na Steam odbierzecie świetną grę za darmo. Warto się pospieszyć

Gra za darmo na Steam. Wyjątkowo udana produkcja
Newsy PC

Nowa gra za darmo dostępna jest tym razem na Steam, a nie na Epicu. Bez żadnych opłat przypiszemy do konta na zawsze Sludge Life.

Sludge Life to zadziwiająco solidna przygoda dla fanów gier “bardzo specyficznych”. W pewien sposób można ją uznać za “symulator graficiarza”, ale byłoby to spore niedomówienie. Zapewne na pierwszy rzut oka myślicie, że nie warto się tym tytułem interesować, ale – że przytoczę oklepaną formułkę – nic bardziej mylnego.

Nowa gra za darmo na Steam!

Stylizowana na “narkotyczne” wizje i wymieszanie różnych stylów od retrowave po erę PS1 gra przygodowa pozwala nam wcielić się w Ghosta – aspirującego do elity graficiarza zamieszkałego na pokrytej szlamem wyspie. Sednem rozgrywki jest zwiedzanie otwartego świata gry, poznawanie kuriozalnych postaci pobocznych (w tym kotów o dwóch tyłkach!) i, jak zapewne się domyślacie, wykonywanie graffiti. Możemy korzystać z dodatkowych narzędzi pokroju laptopa z zainstalowanymi grami czy papierosów Ciggy Cigs. Jest tryb fotografa, sporo znaków do przemalowania i, jak chwalą się twórcy “specjalny przycisk do puszczania bąków”.

Brzmi to totalnie irracjonalnie, ale naprawdę warto zainteresować się tą niezwykle klimatyczną przygodówką. Wszystko jest tu dziwaczne, ale i autorskie. Fani wyjątkowych pomysłów z pewnością znajdą tu sporo dobrego. Macie czas do 30 marca 2023 roku, aby grę odebrać na Steam. Zrobicie to w tym miejscu.

Rozdawnictwo stanowi tak naprawdę reklamę kontyunuacji – Sludge Life 2. “Dwójka” ma oferować w zasadzie podobną ideę, ale dopracowaną jeszcze bardziej. Poniżej obejrzycie zwiastuny obydwu gier, a nuż znajdziecie perełkę na parę nudnych popołudni.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie