Możecie odebrać za darmo grę na PS4 i PS5, ale jest pewien haczyk sięgający wiele lat wstecz

Gra za darmo dla posiadaczy PS5 i PS4, ale pod jednym warunkiem
Newsy PS4 PS5

Gra za darmo na PS5 i PS4 jest możliwa do przypisania wyłącznie, jeżeli już raz to zrobiliście – w 2011 roku. Tak, ma to związek z wielkim włamem na serwery PSN.

W 2011 roku stała się tragiczna rzecz dla posiadaczy konsol „niebieskich”. Doszło wtedy do wielkiego włamu na serwery (ach, nostalgia), na skutek którego serwery nie były dostępne przez 23 dni. Jakby tego było mało, dane ponad 77 milionów kont trafiły do sieci. Nic więc dziwnego, że nastroje graczy nie były zbyt pozytywne. Sony zareagowało błyskawicznie, oferując za darmo gry – dwie na PS3 i dwie na PSP.

Gra za darmo na PS5 i PS4, o ile macie wersję na PSP

Jedną z tych gier było Killzone: Liberation, które gracze mogli przypisać do konta w ramach zadośćuczynienia, o ile posiadali PSP. Przenośna konsolka Sony faktycznie dostała swego czasu „małą” odsłonę uwielbianej serii FPS-ów. Sam z oferty wtedy nie skorzystałem, bo Liberation już posiadałem. I muszę przyznać, że ta gra to dla mnie kawał nostalgii. Nawet dziś warto ją ograć, choć na karku ma już wiele lat.

I jest ku temu nowa okazja, bo Killzone: Liberation z PSP doczekało się wersji na PS5 i PS4. Gra dołączyła do nowości na czerwiec tego roku w usłudze PS Plus w katalogu klasyki. Jeżeli jednak nie posiadacie Plusa, jest szansa, że i tak możecie odebrać ją za darmo na stałe. O ile, rzecz jasna, odebraliście jej wersję kieszonkową w 2011 roku. Zapewne wiele osób nawet tego nie pamięta, więc warto po prostu udać się na kartę gry w PS Store i tam sprawdzić, czy istnieje opcja dopisania jej do konta.

Oferta, jak wspomniałem, ważna jest tylko dla tych, którzy już wcześniej odebrali ten tytuł. PlayStation najwyraźniej nie zapomniało o dość smutnym wydarzeniu i swoista „promocja” obowiązuje nawet po wielu latach, w nowym wydaniu względnie hitowego shootera.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie