Absolutnie kultowy FPS zupełnie za darmo na Steam

Gra za darmo na Steam to legenda FPS | Newsy - PlanetaGracza
Gry za darmo Newsy PC

Classic Marathon to nowa pozycja free-to-play na Steam. Gra za darmo dostępna jest dla wszystkich posiadaczy konta na platformie od Valve.

Zanim Bungie zasłynęło stworzeniem przełomowego FPS-a, stanowiącego dziś synonim marki Xbox (tak, mówię o Halo), a już na długo przed wydaniem definitywnej gry-usługi w postaci Destiny, był Marathon. I to nie jeden, a cała seria!

Gra za darmo na Steam w formie free-to-play

Marathon jednak powraca, tym razem w formie tytułu ekskluzywnego konsolowo na PS5 (zapewne wyjdzie także na PC). Bungie rozszerza swoją zapomnianą markę, odkąd zostało kupione przez PlayStation. Na razie nie mamy żadnych informacji na temat potencjalnej daty premiery kolejnej części, ale wiemy za to, że jest bardzo prosty, szybki i do tego darmowy sposób na nadrobienie tego cyklu.

Na Steam niedawno pojawiła się pozycja zatytułowana Classic Marathon. Dostępna jest zupełnie za darmo, w formie free-to-play. Warto na nią zwrócić uwagę, bo to dostosowana pod współczesne systemy inkarnacja kultowego FPS-a od Bungie, który oryginalnie wyszedł w 1994 roku na system Macintosh. W czasach, gdy PeCetowcy mieli swojego DOOM-a, fani Maca mogli cieszyć się właśnie Marathonem.

Jedną z największych pochwał tej pozycji jest przede wszystkim oszczędny, ale intrygujący sposób przedstawiania lore’u tego świata. Wykreowany przez Bungie uniwersum oferuje nam możliwość wcielenia się w ochroniarza, którego zadaniem jest opanowanie ataku kosmitów na tytułowy okręt kosmiczny. Do tego same wymiany ognia – choć dziś nieco trącą myszką – nadal potrafią sprawiać dziką satysfakcję.

Niebawem na Steam pojawi się też druga i trzecia część “trylogii Marathon”, które również mają być oferowane zupełnie za darmo. Z pewnością wrócimy do tematu, gdy tylko zadebiutują. Póki co polecam nadrobić nieco klasyki strzelanek!

Źródło: Steam

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie