Już możecie odbierać nową grę za darmo z Epic Games Store. Za tydzień brak zaskoczenia

Gra za darmo w Epic Games Store. Za tydzień spory hit
Newsy PC

Dostępna jest nowa gra za darmo w Epic Games Store. Przy okazji dowiedzieliśmy się, co będzie dostępne za tydzień. Zaskoczenia nie ma – przecieki nie kłamały.

Wczoraj pisałem o kolejnej ofercie Epica i to nie tej dostępnej już teraz, ale tej, która stanie się aktywna za tydzień. Okazuje się, że przecieki nie oszukiwały nas, bo kolejna darmówka to właśnie Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War, czyli bardzo udana strategia 4X nie tylko dla fanów uniwersum Warhammera.

Nowa gra za darmo w EGS!

Zanim jednak będziemy mogli ją odebrać, od wczoraj można przypisać do konta kolejną pozycję bez dodatkowych opłat. Posiadacze konta na Epicu odbiorą aktualnie Call of the Sea. Jest to naprawdę ciekawa przygodówka w konwencji FPP, będąca niejako “symulatorem chodzenia”. Czeka jednak na nas ciekawa historia i tajemnica do wyjaśnienia.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że EGS radzi sobie naprawdę nieźle. Firma przedstawiła podsumowanie roku 2022. Całość dostępna jest pod tym adresem. Najciekawsza z perspektywy graczy jest jednak wzmianka o kolejnych darmówkach.

Program Darmowych Gier Epic Games Store zaliczył kolejny udany rok. W zeszłym roku, dzięki współpracy z wieloma developerami i wydawcami, udostępniliśmy użytkownikom 99 darmowych gier o łącznej wartości 2240 USD. Spośród nich 70 pobiło swoją rekordową liczbę jednocześnie zalogowanych graczy na PC: średnio 25-krotnie! W 2022 r. gracze odebrali prawie 700 mln bezpłatnych kopii tytułów, dzięki czemu trafiły one do nowego, szerszego grona odbiorców. 

– informuje Epic na blogu

Oznacza to, że darmowe gry w EGS cieszą się olbrzymią popularnością. Epic w związku z tym nie zamierza zamykać tego programu i możemy spodziewać się kolejnych “gratisów” na platformie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie