Prezent dla fanów kultowej produkcji. Nowa gra za darmo dla posiadaczy PC

Celeste 64 - gra za darmo
Newsy PC

Kolejna gra za darmo do odebrania. Tym razem możecie skorzystać z wyjątkowego prezentu, jaki niezależne studio Matt Makes Games postanowiło sprawić swoim fanom. Na ich stronie dostępna jest gra Celeste 64, która nawiązuje do kultowego platformera sprzed kilku lat. Dostępna jest wersja pecetowa i, co ważne, pobierzecie ją za okrągłe zero złotych.

Nowa gra za darmo – to Celeste 64

Kojarzycie Celeste? To kultowa w niektórych kręgach pozycja od niezależnego studia Matt Makes Games, w której wcielamy sie w pewną dziewczynę, pokonując platformowy świat. Urocza stylistyka to jedno, ale gra przepełniona była też ważnymi zagadnieniami poruszanymi przez fabułę. Jej twórcy postanowili sprezentować graczom i fanom coś doprawdy wyjątkowego. Robiąc sobie ewidentnie szybką przerwę od większego projektu, przygotowali nowy tytuł — Celeste 64. To nawiązanie do ich hitowej produkcji, które z pewnością spodoba się wiernym fanom.

Jakby tego było mało, to za tytuł nie zapłacicie ani złotówki. Gra za darmo jest dostępna do pobrania już teraz z ich oficjalnej strony. Znajdziemy tam wersję zarówno na komputery z Windowsem, jak i Linuksem. Tytuł to niewielka produkcja, która nie zajmie wam więcej niż kilkadziesiąt minut. Jest to jednak świetna i miła rzecz — tym bardziej że od premiery oryginalnego Celeste minęło już dobrych 6 lat.

Pobierz Celeste 64 za darmo — tutaj

Celeste 64 w oczywisty sposób nawiązuje swoją stylistyką do kultowych platformówek sprzed dobrych kilku generacji. Mowa tu choćby o klasykach z Nintendo 64 i pierwszego PlayStation. Jeżeli lubicie nostalgię i jej odświeżający powiew, to warto zaopatrzyć się w ten nowy tytuł. Nie zajmie nam ani dużo czasu, ani też miejsca na dysku. A jest doprawdy uroczy!

A tymczasem twórcy wrócili już do pracy nad Earthblade, które zostało zaprezentowane jeszcze w 2022 roku. Tytuł, podobnie jak Celeste, będzie platformówką z dużym naciskiem na eksplorację i walkę. Podobnie jak wspomniana gra, tak również w tym przypadku rozgrywka nie będzie łatwa. To coś dla koneserów gatunku, bez dwóch zdań.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie