Gra Superman i Batman

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nie tylko Batman zasługuje na nowe gry. Superman podobno już jest w produkcji

Gra Superman może już powstawać i to nie u byle kogo. Warner Bros Games rzekomo zabrali się za szalenie popularną, superbohaterską markę.

Warner Bros Games ma przygotowywać grę Superman. Znany informator słynący z ujawniania gier z uniwersum DC, James Sigfield, sugeruje, że nowy, nieujawniony projekt sporego studia pozwoli nam wejść w buty jednego z najsłynniejszych bohaterów historii. Co więcej, jak zauważyło PlayStation Lifestyle, wpisy Siegfilda polubił dyrektor kreatywny Warner Bros Games Montreal, Patrick Redding.

Oczywiście nie musi to oznaczać, że zespół z całą pewnością szykuje produkcję. Niemniej coś jest na rzeczy, a Sigfield cieszy się dobrą reputacją wśród szerokiego grona informatorów.

Warto też zaznaczyć, że o grze z „Super Mężczyzną” mówiło się już od naprawdę dawna. Wcześniej tym projektem miało się zajmować Rocksteady Studios, czyli osoby odpowiedzialne za wcześniejsze gry z cyklu Batman Arkham. Teraz jednak zajmują się Suicide Squad: Kill the Justice League, a WB Games Montreal tworzy obecnie Gotham Knights. Miejmy nadzieję, że projekt jest w dobrych rękach i będziemy mogli mówić o kolejnym tytule superhero na miarę Marvel’s Spider-Man lub wspomnianych produkcji z „Człowiekiem-Nietoperzem”.

Przy okazji trzeba przypomnieć, że Superman nie ma największego szczęścia do gier. Choć na przestrzeni ostatnich lat powstawały gry, gdzie występował ten bohater, ostatnia większa produkcja z nim w tytule pochodzi z 2006 roku. Mowa tutaj o Superman Returns, który nawiązywał do filmu z tamtego okresu. Półtorej dekady minęło, a jedną z najpopularniejszych postaci z DC spotkaliśmy jedynie w grach LEGO, bijatykach oraz MMO. Oby czekał nas w takim razie świetny powrót tej marki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się