George R.R. Martin postulował wydłużenie Gry o tron. „Przynajmniej 10 sezonów, może nawet 12-13”

Gra o tron powinna trwać dłużej, uważa George R.R. Martin
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

George R.R. Martin potwierdził w wywiadzie to, co już od jakiegoś czasu krążyło w branży. Jego zdaniem serial Gra o tron powinien trwać dłużej.

Pisarz przyznał to w niedawnym wywiadzie z The Wall Street Journal:

„Mówiłem, że to musi trwać przynajmniej 10 sezonów, a może nawet 12-13. Przegrałem tę bitwę”.

Twórcy serialu – lub też sama stacja HBO – zignorowali jednak kwestie poruszane przez twórcę całego uniwersum. Jak jednak wynika z dalszych słów pisarza, nie miał on zbyt wiele do powiedzenia przy pracy nad serialem:

„Nie brałem udziału w późniejszych sezonach, poza, oczywiście, stworzeniem całego świata, fabuły i wszystkich postaci. Większy wpływ mam chyba teraz [przy pracy nad Rodem smoka] niż miałem przy oryginalnym serialu”.

Pewne światło na tę sprawę rzuciła już książka Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers dziennikarza Jamesa Andrew Millera. Już w niej autor przytaczał wypowiedzi osób związanych z produkcją. Wtedy potwierdziła się informacja o tym, jak bardzo Martinowi zależało na wydłużeniu produkcji. Już wówczas proponował stworzenie 10 sezonów po 10 odcinków; twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, byli jednak zmęczeni pracą nad Grą o tron i zdecydowali o zakończeniu całości po 8 sezonach.

Choć sama Gra o tron zakończyła się w niesatysfakcjonujący dla wielu widzów sposób, jej uniwersum trwa nadal. Na platformie HBO Max już teraz można obejrzeć pierwszy odcinek Rodu smoka, będącego prequelem wydarzeń z oryginalnego serialu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie