Ostatni sezon Gry o Tron doczeka się alternatywnej wersji?

Fani są tak niezadowoleni z przebiegu finałowego sezonu Gry o Tron, że wystosowali petycje w tej sprawie. Ta ma ogromną popularność w sieci.

Gra o Tron dobiega końca. Już w najbliższą niedzielę w nocy, będziemy mogli zobaczyć ostatni odcinek 8. sezonu, co oznacza finał serialu. Niestety do tej pory, według opinii wielu fanów, 8. sezon mocno rozczarowuje. Do tego stopnia, że zdecydowali się wystosować petycję o stworzenie całkiem nowej jego wersji.

Na stronie Change.org można bowiem głosować nad petycją dla Remake’u ósmego sezonu. Do stworzenia petycji miało wystarczyć 30 tys. podpisów. Jak nietrudno się domyślić, liczba ta została szybko przekroczona. Obecnie podpisów jest ponad 582 tys.! Oto jak twórcy petycji argumentują swoją akcję:

David Benioff i D.B. Weiss udowodnili, że są żałośnie niekompetentnymi scenarzystami, gdy nie mają materiału źródłowego (np. książek), na którym mogliby się oprzeć. Ta seria zasługuje na ostatni sezon, który ma sens.

Oczywiście szanse na powstanie alternatywnej wersji są bardzo nikłe. Sporo pieniędzy pochłonęło stworzenie obecnego 8. sezonu. Z drugiej strony, na pewno nowa wersja znalazłaby przynajmniej pół miliona widzów, którzy by ją z chęcią zobaczyli.

Dla przypomnienia dodamy, że już 20 maja będzie miał miejsce finał Gry o Tron. Obecnie jest to jeden z najbardziej kasowych seriali, jaki kiedykolwiek powstał. Nic dziwnego, że budzi tyle kontrowersji. Przy tak wielkim projekcie nietrudno też się domyślić, że powstanie spora grupa, niezadowolona z zakończenia i przebiegu finałowej historii.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.