Tak wygląda Stary Obóz w Gothic Remake. Trailer pokazuje spore zmiany w grafice

gothic remake
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Większy zespół deweloperów, wsłuchiwanie się w głosy fanów i zmiany, które działają. Gothic Remake na trailerze w końcu wygląda tak jak powinien.

THQ Nordic znalazł świetną lukę w kalendarzu, gdzie nie było żadnych większych prezentacji gier, i zaskoczył kilkoma ciekawymi trailerami podczas własnej konferencji. Najlepsze zapowiedzi możecie sprawdzić w tym miejscu, ale bezapelacyjnie to Gothic Remake podniósł rangę minionej imprezy. Nowy zwiastun odświeżonego klasyka sprawi, że fani zaczną wierzyć w ten projekt. Widać, że studio Alkimia Interactive wzięło sobie do serca uwagi osób na temat grywalnej wersji demonstracyjnej, bo aktualna koncepcja zdaje się inna niż w 2019 roku.

Nareszcie możemy spojrzeć na tytuł zmierzający na PC, PS5 i XSX. Twórcy przygotowali film ze Starego Obozu, miejsca, w którym cwaniactwo jest sposobem na życie. Pojawia się w nim pewien “bohater” wykreowany na przewodnika po obozie w centrum Kolonii Górniczej i zachowuje się wzorowo względem oryginalnego klimatu – jest cyniczny, szuka okazji do zarobku i na końcu pakuje się w problemy. Mimo że jest to tylko wyreżyserowany film, to oddaje ducha Gothica, odtwarza swojski charakter, przaśny język i surowy klimat fantasy.

Wracając do zmian, od razu rzuci Wam się w oczy oprawa graficzna. Styl artystyczny jest o wiele bardziej zbliżony do protoplasty serii. W przeciwieństwie do teasera ze Steam, dominuje w nim szarość, przytłumione kolory i niewielki kontrast. Wszystko zdaje się rozlewać w delikatnej mgiełce, acz można się przyczepić do zbyt mocnego efektu rozgrzanego powietrza (rozmycie tła jest odrobinę za plastyczne).

Gothic Remake zwiastun

Data premiery Gothic Remake wciąż pozostaje tajemnicą. Natomiast jest szansa na to, że w chwili debiutu cena gry nie przekroczy 250 zł.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie