Świetna wiadomość dla fanów Gothica. O muzykę w remake’u zadba kompozytor oryginalnej trylogii

Gothic Remake. Wybitnie dobra wiadomość dla fanów oryginału
Newsy PC PS5 Xbox Series

Kai Rosenkranz powraca i to w wielkim stylu. Uwielbiany przez fanów kompozytor trzech pierwszych części Gothica potwierdził swój udział w Gothic Remake.

Gothic to z jednej strony koszmarne dziś drewno (drewniane nawet w czasach debiutu), a z drugiej – wspaniały klimat, legendarny voice acting, świetna muzyka i świat, który pamięta najpewniej każdy Polak. Po trzech niemal doskonałych częściach przyszła jednak pora na upadek, a Piranha Bytes stwierdziło, że trzeba zająć się innymi tytułami. Z tego właśnie względu dostaliśmy Risena czy Elex.

Po wielu latach oczekiwania Gothic finalnie powraca i to w formie pełnoprawnego remake’u, za który odpowiada Alkimia Interactive. Deweloperzy niedawno zaprezentowali krótki teaser, który potwierdza, że możemy spodziewać się podobnego klimatu. Fani zacierają ręce, ale deweloperzy właśnie potwierdzili wyjątkowo świetną wiadomość.

O warstwę audio w remake’u legendy zadba Kai Rosenkranz, czyli autor muzyki do trzech pierwszych części serii i pierwszego Risena. Nie uwierzę, jeżeli nie kojarzycie żadnego motywu z oryginału, ale warto przypomnieć, o co dokładnie chodzi.

Łezka w oku się kręci? Jeżeli tak, to bardzo dobrze, bo podobnego stylu możemy spodziewać się po nadchodzącym remake’u. O świetnej informacji studio poinformowało na Twitterze za pomocą… anagramu. W razie czego napisał też o tym producent wykonawczy gry, Reinhard Pollice. Potwierdził tym samym, że muzyka z poprzedniego teasera Gothic Remake była autorstwa właśnie Rosenkranza.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie