Twórcy Gothic Remake pokazują Stary Obóz. Jest niezwykle klimatycznie

Gothic Remake - tak wygląda nowa wersja Starego Obozu. Jest klimat
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gothic Remake może być nieziemsko klimatyczną grą – o ile tylko zachowa ducha oryginału i nowy screen okaże się reprezentować całą grę.

Wciąż czekamy na konkrety dotyczące debiutu Gothic Remake. Wiemy, że gra ma ukazać się najpewniej w 2024 roku. Wcześniej THQ Nordic zamierzało wydać ją w bieżącym, ale raczej nic takiego się nie stanie. Do tego poznaliśmy cenę gry w Polsce. Fani pudełek będą musieli się spieszyć, bo nowa strategia wydawnicza THQ zakłada wydawanie limitowanych fizycznych egzemplarzy.

Gothic Remake wygląda klimatycznie

Teraz na Twitterze oficjalnego profilu remake’u kultowego RPG-a pojawił się nowy screen. Wygląda jak nieco podrasowany i ulepszony obrazek wyjęty bezpośrednio z gry, a nie byle concept art. Dlatego bardzo cieszy, że jest przy tym aż taki klimat. Nie czuję tu może bezpośrednio ducha starego Gothica, ale i tak czuję się w miarę spokojny o atmosferę pełnej wersji. Screen przedstawia Stary Obóz, czyli jedną z najważniejszych lokacji w grze.

“Tak wygląda życie w Starym Obozie” – piszą twórcy. No, nie jest wcale źle. Widać wyraźny krok naprzód w stosunku do wydanego lata temu dema i ówczesnej wersji gry. Trzeba zaznaczyć, że wtedy remake nie spodobał się za bardzo wiernym fanom, a twórcy zresetowali swoje prace i zaczęli od nowa. Jeśli tak będzie prezentować się cała gra, o klimat powinniśmy być spokojni.

Twórcy zdradzają także, że niebawem dowiemy się więcej. To “niebawem” może być tak naprawdę już… jutro! Wtedy bowiem rusza konferencja THQ Nordic, a Gothic Remake ma być jedną z pokazywanych na niej gier. Można więc spodziewać się nie tylko zwiastuna, ale (oby) i daty premiery. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie