GOG wycofuje się z wydania kontrowersyjnej gry. Graczom się to nie spodobało

0 komentarzy

Budzący wiele kontrowersji horror Devotion miał trafić na platformę GOG. Sklep wycofał się jednak z decyzji, co mocno rozwścieczyło graczy.

Tajwańska gra Devotion to znany horror, który mocno naraził się rządowi Chin. Tytuł otwarcie krytykował politykę kraju i wyśmiewał Xi Jinpinga, co doprowadziło do zbombardowania negatywnymi ocenami przez chińskich użytkowników i ostatecznego usunięcia produkcji z platformy Steam. Co ciekawe, była to przy okazji gra bardzo uznana przez krytyków i graczy.

Niedawno deweloperzy z Red Candle Games ogłosili, że ich kontrowersyjne dzieło powróci do sprzedaży na platformie GOG. Niestety, tak się jednak nie stanie. Sklep CD Projektu wycofał się z decyzji, czego powodem miał być natłok wiadomości od niezadowolonych graczy.

Oczywiście graczom się to nie spodobało i pod powyższym wpisem można przeczytać wiele skrajnie negatywnych komentarzy. Fani gier spoza Chin twierdzą, że platforma wycofała się z publikacji gry, aby nie narazić się chińskiemu rządowi.

Ostateczny powód takiej decyzji pozostaje jednak nieznany. Warto pamiętać, że chińscy gracze również stanowią ogromną społeczność i ich wiadomości mogły faktycznie wpłynąć na decyzję firmy.

Póki co Devotion jest niedostępne do kupienia na jakiejkolwiek platformie. Fani produkcji proszą Red Candle Games o umożliwienie zakupu tytułu bezpośrednio od twórców, jednak na ich decyzję będziemy musieli jeszcze poczekać.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się