Geralt zaciągnie pożyczkę i uratuje kilka potworów. Nowe szczegóły z Wiedźmina 3

Na końcu newsa zobaczycie również świeżutki screen.

Główny scenarzysta Dzikiego Gonu i osoba odpowiedzialna za questy – Jakub Szamałek – zdradził kilka ciekawostek dotyczących Wiedźmina 3.


Szamałek przypomniał w wywiadzie dla rosyjskiego serwisu Gamer, że Geralt będzie mógł negocjować zapłatę za wykonane zadania. Co ciekawe, w grze mamy zobaczyć trzy rodzaje walut: korony, oreny oraz floreny. Nie każda będzie akceptowana przez kupców. Wszystko zależy np. od tego, w jakim regionie się znajdujemy. Możliwa będzie zatem wymieniana waluty w banku, gdzie Geralt również zaciągnięcie pożyczkę.

Jakub Szamałek wyjaśnił też, że Biały Wilk nie zawsze będzie siekał monstra, które nawiną się pod jego miecz. Wędrując po małych osadach wieśniacy nie raz poproszą nas o zabicie gnębiącego ich potwora. Czasem może się jednak skrywać za tym drugie dno. Trzeba zatem przeprowadzić małe śledztwo wsiąknąć w lokalne plotki, by poznać sprawę od podszewki.

Scenarzysta Wiedźmina 3 przypomina, że Geralt likwiduje jedynie te potwory, które są niebezpieczne dla ludzi. Czasem agresja stworów będzie wynikać z tego, że same były szykanowane przez tubylców i teraz odpłacają im tą samą kartą. Będziemy mogli wówczas zdecydować, czy zabić taką bestię, czy darować jej życie. Szamałek podkreśla, że spotkamy nawet kilka potworów, które pomogą nam wykonać niektóre zadania poboczne (jeśli im zaufamy).

Jak zatem widać,  Wiedźmin 3: Dziki Gon zaoferuje kilka ciekawych scenariuszy nawet na najprostsze, poboczne questy. Przypominamy, że gra debiutuje na rynku 19 maja tego roku. Zagramy na PC oraz konsolach nowej generacji: PlayStation 4 i Xboksie One.

Na koniec prezentujemy nowy screen, który został opublikowany przy okazji wspomnianego wywiadu.

Wiedzmin-3-Dziki-Gon

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

35 Shares
Share35
+1
Tweet