George R.R. Martin wspomina o nowej grze. Microsoft ma pokazać projekt na E3 2019

W sieci pojawiły się nowe przecieki na temat gry wideo, w którą zaangażowany jest George R.R. Martin, czyli autor Gry o tron.

George R.R Martin napisał niedawno na swoim blogu, że konsultował grę wideo z Japonią. Może to potwierdzać pogłoski z początku roku, jakoby pisarz współpracował ze studiem FromSoftware, czyli twórcami Dark Souls.

George R.R Martin, chwaląc się tym, jak bardzo jest zajęty, wymienia: Jako producent, mam pięć programów w HBO (niektóre nie mają nic wspólnego ze światem Westeros), dwa na platformie Hulu, jeden w History Channel. Jestem zaangażowany w wiele projektów fabularnych, niektóre oparte na moich własnych opowiadaniach i książkach, niektóre na materiałach stworzonych przez innych. Są krótkie filmy, które mam nadzieję zrobić, adaptacje klasycznych opowieści jednego z najbardziej błyskotliwych, dziwacznych i oryginalnych pisarzy, jakich kiedykolwiek posiadał nasz gatunek. Konsultowałem grę wideo z Japonią.

Dlaczego od razu myśl, że to zupełnie nowa gra wideo, a nie konsultacje dotyczące któregoś z obecnych projektów? Jak zauważa serwis DSO Gamingwszystkie wydane gry wideo z serii Game of Thrones zostały opracowane przez programistów z Zachodu, a George R.R. Martin nie pracował jeszcze z żadnym japońskim deweloperem, więc to musi być nowa niezapowiedziana gra.

Więcej wieści na temat tajemniczej gry przynosi ze sobą serwis Gematsu. Redaktor tego portalu przypomina na początek, że w marcu YouTube’owy kanał Spawn Wave opublikował wideo omawiające pogłoski dotyczące kolejnego projektu od twórców Dark Souls oraz Bloodborne. Stwierdził wówczas, że jest to tytuł o otwartym świecie, którego George R.R. Martin jest jednym z głównych autorów. Gra ma zaprowadzić nas do wielu królestw, gdzie będziemy mogli zabić ich przywódców.

Osoba wtajemniczona w plany FromSoftware powiedziała dodatkowo serwisowi Gematsu, że projekt jest opracowywany przez ostatnie trzy lata. Mamy otrzymać otwarty świat, po którym będziemy poruszać się m.in. konno. Gra jest owocem współpracy Hidetaki Miyazakiego i George’a R.R. Martina, zostanie wydana przez Bandai Namco, a oficjalną zapowiedź usłyszymy na konferencji prasowej Microsoftu podczas targów E3 2019.

Póki co, to jedynie plotki, lecz coraz bardziej zaczynamy wierzyć, że George R.R. Martin i FromSoftware szykują jakąś dużą niespodziankę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: