KFA2 zapowiada karty graficzne NVIDIA RTX 4000. Trzy modele z nowym systemem chłodzenia

GeForce RTX 4000 od KFA2 zapowiedziane. Nowy system chłodzenia
Newsy PC

Wczoraj NVIDIA oficjalnie pokazała karty graficzne GeForce RTX 4000. Przy okazji firma KFA2 zaprezentowało swoje podejście do tego sprzętu za sprawą trzech nowych modeli.

W tym miejscu znajdziecie szczegółowe informacje na temat kart graficznych z rodziny RTX 4000, które NVIDIA zapowiedziała wczoraj. Choć ceny mogą wydawać się kosmiczne, podobnie jest z osiągami. Niemniej mamy tu tylko trzy modele, których swoje własne wersje zapowiedziała KFA2. Te nieco różnią się specyfikacją od sprzętu „zielonych”.

Nowe modele od KFA2

Klasycznie jednak flagowcem pozostaje GeForce RTX 4090 Serious Gaming. Sprzęt może pochwalić się taktowaniem do 2580 MHz w trybie Boost. Podobnie jak każdy inny reprezentant tej rodziny, mamy tutaj system chłodzenia SG EXTREME. W wypadku tego modelu są to trzy wentylatory. Producent zapewnia, że nie tylko zwiększają przepływ powietrza, ale również ograniczają jego blokadę. Fani „chłodu” raczej nie mają się o co martwić – SG EXTREME, prócz wentylatorów, zawiera rurki cieplne 48 mm + 46 mm i specjalną komorę parową w podstawie.

Kolejnym modelem od KFA2 jest GeForce RTX 4080 16 GB Serious Gaming. Jest to zasadniczo „mniejszy brat” flagowca. Tutaj również mamy podobnie zastosowany system chłodzenia SG EXTREME (potrójne wentylatory WINGS 2.0 o średnicy 102 mm i konstrukcję z 3,5-slotowym coolerem z ciepłowodami 4*8 mm i 5*6 mm oraz 102 mm wentylatorem 1-Clip Booster 2.0), a także możliwe do edycji podświetlenie. Firma stara się przekonać do tego modelu fanów podkręcania kart, a to za sprawą nowej konstrukcji fazy zasilania (16+3 faz).

Ostatnim, „najmniejszym” modelem jest GeForce RTX 4080 12 GB Serious Gaming. Karta ta jest wyraźnie mniejsza i mniej zaawansowana od wymienionych wyżej modeli. Niemniej tutaj również znajdziemy chłodzenie od SG EXTREME (na które składają się dwa wentylatory WINGS 2.0 92 mm i jeden 102 mm oraz 3-slotowy cooler z ciepłowodem 8*6 mm), a także usprawniony pobór prądu (11+2 faz).

Na razie nie podano cen modeli GeForce RTX 4000 od KFA2.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie