Gamescom 2019 – gry, zapowiedzi, konferencje na żywo. Rozkład jazdy

Już dzisiaj zobaczymy pierwsze pokazy gier w ramach gamescom 2019. Na co i kiedy się szykować?

Gamescom 2019 startuje już dzisiaj, zatem pora przyjrzeć się godzinom najważniejszych wydarzeń oraz grom, które możemy na nich zobaczyć.

Gamescom 2019 – rozkład jazdy na 19 sierpnia:

 • Indie World – godz. 15:00
 • Inside Xbox – godz. 17:00
 • Google Stadia Connect – godz. 19:00
 • Opening Night Live – godz. 20:00

Nintendo na gamescom

Na początek Nintendo z 20-minutowym pokazem gier niezależnych Indie World. Spodziewamy się krótkiego, lecz wypełnionego treścią materiału. Nie zobaczymy tutaj jednak oczekiwanego Wiedźmina 3, lecz pamiętajcie, że to dopiero początek atrakcji, a Japończycy planują kilka prezentacji podczas targów w Kolonii.

Indie World – live streaming – start o 15:00

Microsoft na gamescom

Amerykanie odpalą o godz. 17:00 kolejny Inside Xbox, na którym nie zabraknie gameplay’u z Gears 5, rozgrywki z Ghost Recon Breakpoint oraz materiałów z takich produkcji jak: Empire of Sin, PUBG, Battletoads, Blair Witch i Destiny 2: Shadowkeep.

Google Stadia na gamescom

Google niestety nie ujawniło, czego spodziewać się po dzisiejszym pokazie, który wystartuje o godz. 19:00. Prawdopodobnie zobaczymy kilka gier od twórców third-party, choć wiadomo, że najbardziej liczymy na obiecane, ekskluzywne tytuły dla Stadia. Czy jednak się doczekamy?

Opening Night Live – gamescom 2019

Noc otwarcia gamescom 2019 rozpocznie się o godz. 20:00. Gospodarz Opening Night Live, Geoff Keighley, ujawnił na Twitterze, że w wydarzeniu otwierającym targi będzie uczestniczyć ponad 15 wydawców. Pojawią się oni na scenie, by zaprezentować nowe treści i ogłoszenia.

Opening Night Live – live streaming – start o 20:00

Spodziewamy się zatem kolejnych trailerów do ujawnionych już gier oraz zupełnie nowych zapowiedzi. Ze strony Sony, możemy liczyć na występ Hideo Kojimy, który przedstawi oczywiście oczekiwany Death Stranding na PS4. Oprócz tego będziemy świadkami pierwszego pokazu rozgrywki z Predator: Hunting Grounds na konsolę od Sony.

Będzie też 2K (prawdopodobnie z Borderlands 3), Private Division (prawdopodobnie The Outer Worlds lub Ancestors: The Humankind Odyssey), Microsoft (liczymy na Gears 5), Google z nowymi informacjami na temat projektu Stadia, Square EnixUbisoftCapcom i wielu innych. Warto wspomnieć również o Electronic Arts – tutaj oczekujemy pierwszego gameplay’u z nowej odsłony Need for Speed.

Ubisoft już wcześniej podał listę gier, jakie przywiezie na targi. Francuski wydawca zaprezentuje zarówno nową zawartość do obecnych na rynku już gier, jak i pochwali się nadchodzącymi produkcjami. Niektóre tytuły będziemy mogli osobiście ograć na miejscu, inne zostaną pokazane w formie zarejestrowanych wcześniej filmików.

Grywalne:

 • Ghost Recon Breakpoint (PS4, Xbox One, PC)
 • Rainbow Six Siege (PS4, Xbox One, PC) – Nowa zawartość
 • Roller Champions (PC)

Pokazy:

 • Brawlhalla (PS4, Xbox One, Switch, PC) – Nowe fragmenty rozgrywki
 • Just Dance 2020 (PS4, Xbox One, Switch, PC) – Nowe fragmenty rozgrywki
 • Trials Rising (PS4, Xbox One, Switch, PC) – Nowe fragmenty rozgrywki
 • Watch Dogs: Legion (PS4, Xbox One, PC)

Jesteśmy ciekawi, czy Ubisoft zaszczyci nas również jakimiś zapowiedziami nowych gier.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.