Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Frostpunk zmierza na Androida i iOS. Twórcy podpisali umowę

Fani bardzo niskich temperatur mogą zacierać ręce (choć tym razem nie z zimna). Do sieci trafił bowiem raport zarządu 11 bit studios, z którego wynika, że firma podpisała właśnie umowę dotyczącą tworzenia Frostpunka na platformy mobilne.

Choć sporo osób czeka już na wiosnę, to na pewno znajdą się i tacy, którzy lubią zimową zawieruchę – szczególnie jeśli sami nie muszą marznąć, bo na przykład wszystko oglądają na ekranie komputera. Tony śniegu, potężne podmuchy wiatru i niekończący się mróz oferował nam polski Frostpunk, który został paradoksalnie bardzo ciepło przyjęty przez graczy i krytyków. Gra zadebiutowała w 2018 na pecety, a w kolejnym roku trafiła również na PS4 i Xboksa One. Teraz okazuje się, że tytuł zmierza też na platformy mobilne, a konkretnie na Androida i iOS.

Serwis StockWatch opublikował raport deweloperski o następującej treści (pisownia oryginalna): „zarząd 11 bit studios S.A. informuje, że 11 bit studios S.A. podpisało umowę z wiodącą, światową spółką branży growej z sektora mobilnego na produkcję gry Frostpunk (dalej gra ) w wersji na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android. Gra zachowa wszystkie elementy meaningful entertainment . Jest to kolejny krok w budowaniu Frostpunka jako wieloplatformowej globalnej marki. Bliższe szczegóły umowy, w tym nazwa partnera i data premiery gry, zostaną ujawnione w terminie późniejszym”. Pozostaje mieć nadzieję, że tytuł zadebiutuje już wkrótce.

Frostpunk to klimatyczna gra strategiczna z elementami survivalu, której akcja toczy się w fikcyjnej rzeczywistości w XIX wieku, gdy panuje niekończąca się zima. Gracz staje na czele garstki ludzi i próbuje pomóc społeczności przetrwać i rozwinąć się. 21 stycznia 2020 miał premierę pierwszy płatny dodatek do produkcji o tytule The Last Autumn, który opowiada historię świata na niedługo przed wydarzeniami z podstawki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się