walka z ogromną istotą w Elden Ring

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Co po Elden Ring? From Software chce wrócić do zapomnianej serii

From Software kończy prace nad Elden Ring i zapewne rozpoczęło już produkcję kolejnego tytułu. Możliwe, że będzie nim kontynuacja jednej z największych marek studia.

Użytkownik forum ResetEra podpisujący się pseudonimem Red Liquorice podzielił się zrzutami ekranu z ankiety wysłanej mu przez From Software. Wiadomość zdradza, że studio pracuje nad grą akcji z mechami. Niemal na pewno chodzi o kontynuację serii Armored Core, która ostatnią odsłonę otrzymała w 2012 roku.

Produkcja ma być osadzona w świecie sci-fi stworzonym przez Hidetakę Miyazakiego, a więc reżysera serii Souls. W grze mamy przemieszczać się po ogromnej mapie i walczyć z przeciwnikami przy użyciu broni dystansowej oraz białej. Dodatkowo w tytule ma pojawić się personalizacja naszego mecha, która pozwoli na dostosowanie go do naszego stylu gry. Całość ma być też wymagająca, więc niewykluczone, że tytuł zaczerpnie z najnowszych gier studia.

W wiadomości, którą otrzymał użytkownik zawarto też zrzuty ekranu z gry oraz krótką prezentację rozgrywki. Red Liquorice nie podzielił się jednak tymi materiałami z uwagi na fakt, że posiadały one znaki wodne.

Kontynuowanie nieco zapomnianej już marki zdaje się być nieco dziwnym ruchem ze strony From Software. Z drugiej strony byłby to projekt, który pozwoliłby studiu na lepsze zapoznanie się z konsolami nowej generacji przed zabraniem się za kolejny, jeszcze bardziej ambitny tytuł souls-like.

Niemniej nie możemy być pewni, że kolejne Armored Core ujrzy światło dzienne. Niewykluczone, że From Software bada tylko zainteresowanie marką i zaprezentowało graczowi prototyp, a nie w pełni rozwijany projekt.

Najnowsza gra studia, Elden Ring, ukaże się 25 lutego. Będzie dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%