Friday the 13th: The Game ufundowane – z tej okazji pierwszy gameplay

Twórcy uzbierali na Kickstarterze upragnione 700 tysięcy dolarów – a nawet więcej.

823 704 dolarów – tyle łącznie wpłaciło ponad 12 tysięcy zainteresowanych produkcją Friday the 13th: The Game. O samej grze wspominaliśmy już przy okazji rozpoczęcia zbiórki miesiąc temu. Na dole możecie zobaczyć pierwszy gameplay, ale nie przestraszcie się – gra jest jeszcze w fazie bardzo wczesnej alfy, a więc wszystkie zawarte w niej elementy zostaną jeszcze pewnie wiele razy zmienione i ulepszone.

Słowem przypomnienia – Friday the 13th: The Game ma być asymetryczną grą multiplayerową, w której zmierzą się ze sobą dwie strony konfliktu. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że jeden z graczy wcieli się w kultowego mordercę Jasona Vorheesa, którego zadaniem będzie – co za niespodzianka! – zabić pozostałą siódemkę. Przyznacie chyba, że kooperacyjny horror brzmi ciekawie, prawda?

Jeśli jesteście zainteresowani – zajrzyjcie na stronę Kickstartera, gdzie systematycznie pojawiają się najświeższe informacje. Gra tworzona jest na platformy PC, PS4 oraz XOne, a sama premiera planowana jest na jesień przyszłego roku.