Dwa samochody sportowe ścigają się po mokrej ulicy.
0 komentarzy

Godzina z Forza Horizon 5. Mapa, samochody i ograniczony ray-tracing

Twórcy gry Forza Horizon 5 udostępnili kolejne odcinek z serii Let’s ¡Go!, gdzie opowiadają o nowościach i zmianach w produkcji.

W ramach cyklu Let’s ¡Go! deweloperzy z Playground Games opowiedzieli o nadchodzącej grze Forza Horizon 5.  Twórcy zapowiedzieli, że do gry wróci Festival Playlist, czyli pewnego rodzaju system battle pass znany z poprzedniej odsłony. Chodzi o nagradzanie graczy za wykonywanie sezonowych wyzwań i różnych aktywności na mapie. Dzięki temu możemy zdobyć m.in. zupełnie nowe samochody lub takie, które pojawiły się starszych częściach serii.

Co więcej, potwierdzono, że w produkcji pojawi się ray tracing (pierwszy raz w serii). Ten będzie działać wyłącznie w Forzavista, czyli trybie przeglądania samochodów w garażu. Fani oglądania swoich bryk powinni być zadowoleni, gdyż auta zaprezentują się jeszcze lepiej. Zapewne jest wiele czynników, dlaczego twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie tej technologii do wyścigów np. optymalizacja. Niemniej taka nowinka bardzo mi się podoba. Podczas szybkiej jazdy, trudno napawać się ulepszonym cieniowaniem. Ray tracing będzie dostępny wyłącznie na PC oraz XSX S|X.

Lista samochodów w Froza Horizon 5 jest naprawdę długa

Ponadto twórcy udostępnili listę wszystkich dostępnych samochodów, które znajdą się w grze w dniu premiery. Tutaj znajdziecie wszystkie modele pojazdów. Deweloperzy zapewniają, że jeszcze przed samą premierą ujawnią kolejne auta, które później pojawią się w grze. Możemy również liczyć na wiele więcej czterokołowców wraz z nowymi aktualizacjami i dodatkami. Te ukażą się po wydaniu tytułu.

Premiera gry Forza Horizon 5 odbędzie się 9 listopada 2021 rokuZagramy na PC, Xbox One X|S oraz Xbox Series X|S. Akcja produkcji przenosi się do słonecznego Meksyku. Warto zaznaczyć, że mapa jest większa o połowę niż w poprzedniej odsłonie. Raczej nie musimy wyjaśniać, że ta będzie różnorodna. Znajdziemy tam m.in plaże, bagna, miasteczka, pustynie czy górskie przełęcze.

Jeśli jesteście zainteresowani grą, to zachęcamy do zerknięcia na wideo. Twórcy wyjaśniają też wszelkie usprawnienia i poprawki w modelu jazdy, prezentują Ekspedycję w trybie co-op, a także odpowiadają na pytania zadawane przez fanów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się