Niektórzy gracze Forza Horizon 5 czują się samotni, choć serwery są pełne

Forza Horizon 5 - zrzut ekranu
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Premiera Forza Horizon 5 już za nami. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i również nasza ocena stawia ten tytuł w dobrym świetle. Po debiucie pojawiło się jednak parę problemów.

Zdaniem wielu graczy, wirtualny Meksyk jest pusty pod względem tego, ilu prawdziwych kierowców eksploruje go jednocześnie. Większe grupy realnych graczy trudno napotkać nawet w miejscach, które powinny być gęsto zaludnione.

Uwielbiałem FH4 i to jak można było spotkać innych kierowców organizujących wyścigi na autostradzie. Ludzie czekający razem przez 10 minut na Forzathon Live, mający szansę pochwalić się swoim samochodem lub malowaniem. (…) W FH5 mam szczęście, jeśli widzę innego kierowcę przejeżdżającego obok mnie. Horizon Arcade to miasto zombie, a wyścigi online stały się tak łatwe, że równie dobrze mogę grać przeciwko SI (…)

– napisał Curious_Increase we wpisie na forum Reddit

Cały problem najpewniej stoi po stronie twórców gry, wszak o pustkach na serwerach nie ma mowy. W Forza Horizon 5 gra już ponad osiem milionów graczy. Kłopoty z łącznością pojawiły się już w chwili premiery i są dalej obecne oraz mocno irytujące.

Naprawdę mam nadzieję, że to naprawią. Mam już znajomych, którzy porzucili grę z powodu problemów z serwerem.
Chcę po prostu zrobić porządny free roam, ale nawet kiedy konwój w końcu działa, to tak naprawdę nie działa (…)

– napisał ponytoaster w komentarzu do wątku

Twórcy rzekomo pracują nad rozwiązaniem problemów, ale poprawy wciąż nie widać. Sam próbowałem parę razy zagrać ze znajomym, ale stworzenie konwoju albo kończyło się fiaskiem, albo nie mogliśmy utrzymać stabilnego połączenia w otwartym świecie. Podobne problemy zgłaszają dziesiątki jeśli nie setki graczy na forum Reddit gry.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie