Pierwszy gameplay z Forspoken już jest. Zobaczcie w akcji walkę żywiołami

Forspoken wali po oczach światełkami, ale wygląda przy tym pięknie
PC PS5

Forspoken otrzymało właśnie nowy materiał z rozgrywki, który skupia się na pokazaniu systemu walki, tworzeniu przedmiotów, ekwipowaniu ich, a także na drzewku rozwoju. Zobaczcie ponad 4 minuty materiału z gry.

Osobiście Forspoken kojarzy mi się ze światem podobnym do tego przedstawionego w uniwersum Avatara, gdzie to kolejne pokolenia magów władały najróżniejszymi żywiołami. Główna bohaterka najnowszej produkcji Luminous Productions, Frey Holland, również potrafi z nich korzystać, a nawet świetnie sobie z tym radzi.

Mniej więcej w 3/4 nagrania rozpoczyna się etap walki z gromadą wrogów. Jak można było zauważyć, Frey wybiera ze specjalnego interfejsu umiejętności, które pomagają jej podczas potyczek. Protagonistka posiada spory zasób czarów do wyboru i dynamicznie może się między nimi przełączać. Widać, że każdy z nich działa nieco inaczej, co pozwoli je dostosować do własnego stylu.

Zauważyłem jednak, że jest jeszcze kilka niedociągnięć do poprawy. M.in. po założeniu czerwonej peleryny czasem model spod spodu przebijał przez nią, co na pewno nie jest czymś planowanym. Mimo to, rozgrywka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, szczególnie projektem menu.

Przypominam, że w ostatni piątek wydawca nareszcie ogłosił światu datę premiery gry. Forspoken ma zadebiutować na PC i PS5 24 maja 2022 roku. Obecnie nie są znane plany, aby gra miała pojawić się także na pozostałych konsolach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie