Jak zadziała Forspoken na PS5? Raczej wszyscy będą zadowoleni z trybów graficznych

Forspoken na nowym materiale masakrowane przez graczy
PS5

Niedawno poznaliśmy datę premiery Forspoken. Square Enix uruchomiło machinę marketingową i ruszyło z mocniejszym promowaniem produkcji. Przy okazji ujawniono tryby graficzne na PlayStation 5.

Deweloperzy nie pokusili się o odstępstwa od norm, do których przyzwyczaiły nas inne produkcje. Gra otrzyma trzy tryby działania na najnowszej konsoli PlayStation i powinny one usatysfakcjonować większość użytkowników tego sprzętu.

Tryb Performance pozwoli na rozgrywkę w rozdzielczości 1440p oraz 60 klatkach na sekundę. Opcja Graphics uruchomi grę w rozdzielczości 4K oraz 30 fps. Jest też trzecia opcja, Ray Tracing, która odpali Forspoken nieznanej rozdzielczości i płynności.

Dlaczego nie poznaliśmy szczegółów ustawień pod śledzenie promieni? Opcje są dwie. Przypuszczam, że gra nadal jest optymalizowana i twórcy nie mogą na razie stwierdzić, jaka będzie ostateczna płynność i rozdzielczość rozgrywki ze wsparciem ray tracingu. Możliwe również, że opcja ta nie działa zachwycająco i deweloperzy po prostu nie chcieli się nią chwalić.

Forspoken ukaże się 24 maja 2022 roku na PC i PlayStation 5. Gra jest czasowo ekskluzywna dla konsol Sony i będzie mogła trafić na sprzęt Xbox dopiero po dwóch latach od premiery.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie