Forspoken - krajobraz
0 komentarzy

Czasowy exclusive na PS5 pojawił się w Microsoft Store

Intrygująco zapowiadająca się gra Forspoken zmierza również na PC dzięki Steam i Microsoft Store! Gracze już zaczęli spekulacje dotyczące ewentualnej premiery gry w ramach Game Pass.

Forspoken, czyli Project Athia, to jedna z ciekawiej zapowiadających się produkcji od Square Enix.

Forspoken w Microsoft Store

W ramach wydarzenia zapowiadającego konsolę PS5 pokazano przy okazji wiele produkcji zmierzających na sprzęt od Sony. Jedną z nich było Project Athia, teraz znane jako Forspoken. W tej ciekawej gatunkowej hybrydzie wcielimy się w dziewczynę korzystającą z magii w autorskim świecie fantasy. Brzmi intrygująco, a wygląda nawet jeszcze lepiej!

Co ciekawe, gra została zapowiedziana jako czasowy exclusive dla PS5, z czego później jej premierę zaplanowano na PC. Gra dostała stosowną kartę na Steam i wydawać by się mogło, że to tyle, gdyby nie nagłe jej pojawienie się w Microsoft Store.

Jest to zaskakujące z dwóch powodów. Po pierwsze – nie ma obecnie planów, aby przenieść grę na konsolę Xbox. Niestety, fani „klocków” będą musieli poczekać jeszcze dłużej albo obejść się smakiem. „Pececiarze” jednak mają powody do zadowolenia.

Umieszczenie Forspoken w Microsoft Store rodzi domysły, że gra na premierę może stać się dostępna w Game Pass na PC. Nie byłaby to pierwsza produkcja od Square Enix, którą w dniu debiutu dodano do oferty popularnej subskrypcji – spotkało to m.in. polskie Outriders. Niektórzy użytkownicy donoszą, że Forspoken dostanie również wsparcie osiągnięć Xbox Live i zapisów w chmurze.

Na razie radzimy jednak powstrzymać się od zbytniego entuzjazmu, gdyż musimy czekać na oficjalne stanowisko wydawcy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%