Firma Amazon kupiła Double Helix Games

Właściciel cieszących się popularnością sklepów internetowych przejął studio twórców Killer Instinct.

Posunięcie to zapewne ma związek z planami Amozon, które koncentrują się wokół wypuszczanie na rynek konsoli obsługującej system Android. Niepotwierdzone informacje sugerują, że premiera urządzenia nastąpi jeszcze w tym roku, a cena powinna oscylować w graniach 300 dolarów.


Microsoft uspokaja fanów Killer Instinct, że nie powinny martwić się o przyszłość bijatyki. Firma planuje podjąć współpracę z nowym partnerem deweloperskim, który będzie czuwał nad rozwojem marki.

Nie jest znana kwota, za jaką Amozon nabył Double Helix Games. Pogłoski sugerują jednak, że dotychczasowi pracownicy firmy (75 osób), nie powinni się obawiać utraty stanowisk.

Double Helix Games jest firmą założoną w roku 2007, powstałą w wyniku fuzji Shiny Entertainment i The Collective. Studio stworzyło m.in.: Front Mission Evolved, MX vs ATV Reflex i Silent Hill: Homecoming. Ich najbliższe plany skoncentrowane są na pracy nad Striderem, będącym scroloowaną grą platformową tworzoną dla Capcomu.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet