Możecie się przyłożyć do powstania fanowskiego filmu o Wiedźminie

Produkcja wciąż się rozrasta.

Ostatnio słyszymy najczęściej o serialu Wiedźmin, który ma powstać we współpracy Netflixa z Tomaszem Bagińskim i Platige Image. Nie zapominajmy jednak, że przed nami jest jeszcze Pół Wieku Poezji Później – to tytuł niezależnego filmu, który został osadzony w uniwersum Wiedźmina, wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Twórcy obrazu (Bez Klapsa Productions) zbierali już na niego pieniądze poprzez platformę PolakPotrafi, gdzie udało się uskładać dzięki hojności społeczności ponad 48 tys. zł. Pół Wieku Poezji Później potrzebuje jednak większej ilości gotówki i dlatego rozpoczęto kolejną zbiórkę, tym razem na platformie crowdfundingowej Indiegogo, gdzie Bez Klapsa Productions proszą o 15 tys. dol. Każdy z nas może zatem przyłożyć się do powstania dzieła, nawet drobną wpłatą. Chcecie pomóc? Zajrzyjcie na tę stronę.

Choć mamy do czynienia z fanowskim filmem, jego obsada zasługuje na uwagę. Będzie Zbigniew Zamachowski jako Jaskier, Magdalena Różańska jako Triss czy Mariusz Drężek jako Lambert. Ten ostatni to również główny bohater Pół Wieku Poezji Później.

Film ma trwać około 30 minut, a jego akcja rozegra się długo po wydarzeniach, które znamy z książek Andrzeja Sapkowskiego.

Fabuła, w ogólnym zarysie, przedstawia się następująco: W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.