Film o Wiedźminie nie może nosić tytułu The Witcher

Prawa do posługiwania się tą marką posiada firma CD Projekt, która najwyraźniej nie zamierza dzielić się popularną nazwą z twórcami filmu o przygodach Geralta.

Film o Wiedźminie został już jakiś czas temu zapowiedziany przez studio Platige. Na razie ekranizacja jest na wczesnym etapie, a twórcy poszukują partnerów, którzy pomogliby wszystko sfinansować. Wiadomo już, że za reżyserię będzie odpowiadał Tomasz Bagiński, czyli jeden z najpopularniejszych polskich animatorów. Wcześniej tworzył między innymi animacje do gry Wiedźmin, a także wiele innych projektów, np. zwiastun promujący transmisję BBC z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.


Przed Platige pojawił się jednak pewien problem. Otóż studio nie posiada prawa do posługiwania się marką The Witcher, a właśnie pod takim tytułem przygody Geralta są najbardziej znane poza Polską. Czy CD Projekt pożyczy nazwę producentom filmu, by ten miał szansę na szerszy odzew wśród kinomanów?

Do filmu nie mamy praw. Jego produkcję zapowiedział Platige, ale my z nimi w tym obszarze nie pracujemy. Ponieważ mamy prawa do brandu „The Witcher”, można sądzić, że filmu pod takim tytułem nie będzie – tłumaczy na łamach Rzeczpospolitej Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Wygląda zatem na to, że albo obie firmy się dogadają, albo tytuł filmu o Wiedźminie będzie zupełnie inny. Jaki obstawiacie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

208 Shares
Share208
+1
Tweet