Więcej informacji o filmie BioShock wkrótce? Scenarzysta mówi na temat produkcji

Film BioShock Netflix - scenarzysta mówi o produkcji
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy

Film Bioshock cały czas powstaje dla Netfliksa, ale scenarzysta postanowił zdradzić co nieco na temat produkcji. Wkrótce więcej informacji?

Film BioShock został potwierdzony już jakiś czas temu (i niektórzy nie odebrali tego zbyt dobrze). Netflix podobno ma wielkie nadzieje związane z kultową już dziś grą, a bardziej – z filmem na jej podstawie. Nie znamy szczegółów, oprócz tego, że za kamerą siądzie Francis Lawrence, reżyser m.in. Jestem Legendą. Z kolei za scenariusz odpowiada autor choćby Blade Runner 2049, Michael Green.

To wielkie nazwiska, które mają na swoich kontach głośne i uwielbiane pozycje. Można więc być dobrej myśli, ale wiadomo – póki szczegółów nie znamy, lepiej dmuchać na zimne. Informacje jednak mogą nadejść wkrótce, a przynajmniej na to wskazuje Michael Green, czyli scenarzysta. W rozmowie z Collider skomentował postęp pre-produkcji.

Musisz uważać na słowa, bo inaczej zaczniesz widzieć laserowy wskaźnik na moim czole z działu legalnego Netflixa. Netflix był niesamowity. Byli tym podekscytowani przed strajkiem, są tym podekscytowani teraz, po strajku. Tak, dzwonili do mnie z pytaniem „Jak idzie?”, gdy tylko strajk się skończył, „Jesteś gotowy…?”. Regularnie spotykam się z Francisem Lawrence’em i jego zespołem, by dopracować szkic. Wszyscy jesteśmy optymistami. Wszyscy to uwielbiamy. To wielki, rozległy świat koszmaru, który chcemy zobaczyć w rzeczywistości. Mamy więc nadzieję. Z przyjemnością wkrótce przedstawię aktualizację.

– powiedział Michael Green

Także wiemy, że dalej nic nie wiemy, ale może się dowiemy. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy BioShock miał trafić na wielki (tym razem akurat raczej ten mały) ekran. Wcześniej do jego reżyserii przymierzał się Gore Verbinski, twórca kultowego amerykańskiego Kręgu. Niestety, te plany nie doczekały się realizacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie