Film BioShock wyreżyseruje twórca Jestem legendą. Znamy też nazwisko scenarzysty

Film BioShock z reżyserem i scenarzystę. Dołączył twórca Jestem legendą
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Planowany już od jakiegoś czasu film BioShock zbliżył się o krok do wyczekiwanej premiery. Wiadomo już, kto obejmie stanowiska reżysera i scenarzysty.

Do ekipy zapowiedzianej w lutym adaptacji kultowej gry dołączyły nowe nazwiska. Wiadomo, kto zasiądzie na krześle reżysera i zajmie się pisaniem scenariusza. Pierwsze ze stanowisk obejmie Francis Lawrence, czyli reżyser takich tytułów jak Jestem legendą, Constantine czy seria Igrzyska Śmierci. Dorobek artysty oraz szerokie uznanie dla jego twórczości sprawia, że możemy spojrzeć na planowany film z nieco większym entuzjazmem niż do tej pory, zwłaszcza że zaprezentowana jak na razie ekipa zwiastuje naprawdę wysoką jakość.

Oprócz Lawrence’a nad filmem będzie pracować także Michael Green. Scenarzystę znamy z takich projektów jak Logan, Blade Runner 2049, Morderstwo w Orient Expressie czy serial Tajemnice Smalville. Widać więc, że zatrudniono do produkcji rzeczywiście uznanych już twórców, którzy zdążyli wcześniej wyrobić sobie pewną renomę i zyskać sympatię widzów.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat fabuły produkcji. Film oparty na BioShock powstaje na potrzeby Netfliksa.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie