Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

FIFA 21. Szykuje się precedens, Ibrahimović i 300 innych piłkarzy oskarżają EA

Piłkarz Zlatan Ibrahimović uważa, że EA nie miało prawa do wykorzystania jego wizerunku w grze FIFA 21. W ślad za nim idzie 300 piłkarzy.

Szwedzi zawodnik wraz z kolegami po fachu, postanowił zawalczyć o swoje interesy. W jego opinii FIFA i FIFPro czerpią korzyści z praw, które do nich nie należą. W rezultacie EA Sports nie powinno korzystać z wizerunku piłkarza.

Czyżby szykował się precedens? Dotychczas żaden ze sportowców nie domagał się pieniędzy od EA. Jak tłumaczą się Elektronicy? Ich zdaniem firma ma wszystkie niezbędne umowy, dbając o licencje każdego zawodnika, który pojawia się w grze. Licencje EA nabywa bezpośrednio od lig, zespołów i poszczególnych graczy. Nie ma więc tutaj mowy o łamaniu przepisów.

Czekamy na rozwój wypadków. Środki jakie zarabia EA za tryb FIFA Ultimate Team są ogromne i z pewnością Zlatan Ibrahimović oraz pozostali piłkarze nie odpuszczą, by też zasilić swoje konta. Po czyjej stronie stoicie w sporze jaki się wywiązał?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się