Łukasz Piszczek śpiewa hymn z kolegami na boisku - FIFA 21

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

EA upamiętnia dokonania polskiego piłkarza, Łukasza Piszczka. FIFA 21 z limitowanym wyzwaniem

Łukasz Piszczek oficjalnie kończy z profesjonalną piłką nożną. Electronic Arts postanowiło uhonorować osiągnięcia polskiego piłkarza specjalnym wyróżnieniem, które zdobyło jak dotąd tylko kilkoro zawodników.

Jak dowiadujemy się z wpisu jednego z najpopularniejszych twórców treści związanych z serią FIFA na YouTube, NepentheZ, w FIFA 21 dodano specjalne wyzwania związane z Bundesligą i Borussią. Mają one upamiętnić dokonania Łukasza Piszczka podczas całej jego kariery sportowej. Do zgarnięcia jest specjalna karta „End of an Era” z wizerunkiem Łukasza Piszczka. Wspomniany rodzaj kart to forma wyróżnienia, którą jak dotąd otrzymało jedynie kilkoro piłkarzy.

Dla niewtajemniczonych Piszczek to były obrońca polskiej reprezentacji piłki nożnej, który pełnił tam swoją kadencję w latach 2007 – 2019. Oprócz tego do niedawna był zawodnikiem Borussi Dortmund. Obecnie jednak nasz rodak wrócił z powrotem do kraju, gdzie będzie trenerem w LKS-ie Goczałkowice Zdrój.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy w FIFA 21 znajdziemy specjalne wyróżnienia piłkarzy. Jeszcze niedawno pisaliśmy o upamiętnieniu Kiyana Prince’a w związku z kolejną rocznicą jego śmierci. Naprawdę godnym pogratulowania jest postawa EA, które dba o to, aby ważne wydarzenia piłkarskie miały miejsce również w jednej z ich najważniejszych gier.

To jak? Spróbujecie otrzymać specjalną kartę z naszym rodakiem?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się