Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

1 komentarz

Co będzie miała FIFA 19 w przeciwieństwie do PES 19?

W powietrzu unosi się już zapach Mistrzostw Świata 2018, czuć grillowane kiełbaski i radość wiernych kibiców. Ale dla tych, którym mało piłki nożnej, świat gier może zaoferować jeszcze więcej. Ostatnio pisaliśmy o nowych informacjach dotyczących kolejnego PES, pora więc także na największego konkurenta nowego Pro Evolution Soccer – FIFA 19. Zwłaszcza, że najnowsze doniesienia przynoszą pewną zmianę.

Twórcy nowego Pro Evolution Soccer chwalili się niedawno, że są w trakcie pozyskiwania kluczowych licencji do zaimplementowania poszczególnych klubów oraz wydarzeń w swoją grę, a w międzyczasie dostaliśmy informację dotyczącą konkurenta PESa: Pierwsze plotki mówią o tym, jakie licencje pozyskała już FIFA 19.

Polski symulator żula. Tanie wina, środkowy palec policjantom i żebranie o kasę. Wymagania i zwiastun

FIFA 19: Champions League i Europa League

Kilka tygodni temu firma Konami, odpowiadająca za PES 19 poinformowała, że kończy właśnie współpracę z UEFA. Oznacza to tylko (i aż) tyle, że w nowej grze nie uświadczymy oficjalnych rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Według najnowszych przecieków wygląda jednak na to, że UEFA zarobi na komitywie z inną grową marką. Mowa naturalnie o FIFA 19. Autorem tych informacji jest jeden z holenderskich komentatorów – Evert ten Napel. Jak komentator znalazł się w posiadaniu tak ważnych informacji? Nic prostszego: okazuje się bowiem, że jest w trakcie nagrywania komentarza do rozgrywek Ligi Mistrzów w holenderskiej odsłonie FIFA 19. Wychodzi na to, że oficjalna zapowiedź Electronic Arts potwierdzająca współpracę z UEFA, to tylko kwestia czasu.


UEFA Champions League i UEFA Europa League w FIFA 19

Dla wiernych fanów FIFA, czyli tych którzy grali w każdą (lub prawie każdą) jej odsłonę, pojawienie się Ligi Mistrzów i Ligi Europy nie powinno być zaskoczeniem. Takie rozgrywki miały miejsce w FIFA od zawsze, niemniej w związku z brakiem umowy z UEFA, w grze nie występowały oficjalne logotypy. Od teraz wszystko się zmieni: będziemy mogli cieszyć się pełną immersją Champions League i Europa League, jaką przyniesie FIFA 19, już tej jesieni.

Ujawnienia oficjalnej daty premiery FIFY 19 spodziewamy się już niebawem, podczas E3 2018. Spekulacje mówią jednak o październiku.

Czy takie oficjalne umowy, pozwalające na wykorzystywanie logotypów, mają dla Was znaczenie, czy FIFA i bez tego dałaby dobie radę w kolejnej odsłonie? Dajcie znać!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%