„Ferrari” od dziś w kinach. Gratka dla fanów motoryzacji

ferrari film polska premiera
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Najnowszy film w reżyserii Micheala Manna właśnie trafił do polskich kin. „Ferrari” z pewnością spodoba się fanom czterech kółek.

Adam Driver i Penelope Cruz – to główna obsada filmu „Ferrari”, którzy wcielają się odpowiednio w Enzo Ferrari oraz Laurę Ferrari. Twórca legendarnej firmy wpada w kłopoty finansowe i jest u progu bankructwa. Jak Enzo udało się utrzymać znaną markę i jak potoczyły się jego dalsze losy? Tego wszystkiego możemy dowiedzieć się właśnie z filmu Michaela Manna.

Od dzisiaj film można oglądać w polskich kinach. Światową premierę miał 31 sierpnia 2023 roku. W tej chwili „Ferrari” może się pochwalić 9 nominacjami. Jeśli jednak chodzi o oceny krytyków, to serwis Metacritic podaje średnią ocen na poziomie 73/100 punktów.

Z pewnością po „Ferrari” powinni sięgnąć fani motoryzacji. W filmie można zobaczyć wiele klasycznych maszyn z lat 50. oraz nieźle zrealizowanych wyścigów, w tym Mille Miglia, który okazał się przełomowy dla Enzo Ferrari. W filmie na pewno nie zabrakło też scen dramatycznych.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie