Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Zagadka z Far Cry 5 jak poszukiwanie kosmitów w GTA V?

Czy Wielka Stopa naprawdę istnieje? Te pytanie jest obecnie zadawane nie tylko przez miłośników teorii spiskowych, ale także przez graczy Far Cry 5. Wciąż bezskutecznie szukają śladów Wielkiej Małpy w obrębie Hope County. A wszystko zaczęło się od prostej misji pobocznej.

Wielka Stopa w Far Cry 5 – polowanie rozpoczęte

Na Reddicie łowcy mitów dzielą się swoimi odkryciami dotyczącymi Wielkiej Stopy. Pierwszą wskazówkę prowadzącą do potężnego, mitycznego potwora przedstawia misję poboczna W poszukiwaniu Sasquatcha. Misję można rozpocząć, znalazłszy się na obszarze Jacob Seeds, w górach Whitetail. Będzie ku temu okazja w trakcie poszukiwań kryjówki preppersa Dickiego Dansky’ego. Ponieważ sam Dansky szuka Wielkiej Stopy, dane jakie odkrył przydadzą się także naszemu bohaterowi. W pobliżu kryjówki preppersa gracze odkryli już nie tylko dokumenty mówiące o obecności Sasquatcha, ale także należące do niego ślady stóp.

Gdzie ukryła się Wielka Stopa?

Wielka Stopa niczym Yeti z Far Cry 4

W obszarze kryjówki preppersa znajdziemy wiele rzeczy, które powinniśmy w związku z Wielką Stopą zbadać: dziwne dźwięki, martwe zwierzęta czy też kałuże krwi. Samo poszukiwanie Wielkiej Stopy przypomina nieco akcję z szukaniem Yeti w Far Cry 4, choć misja ta miała miejsce w obrębie DLC. Być może i tym razem mityczny potwór zagości w grze dopiero wraz ze zbliżającymi się dodatkami. Póki co, nikt jeszcze bowiem nie znalazł potwora, choć trzeba przyznać, że deweloperzy rozsiali po grze mnóstwo poszlak.

Wielka Stopa w Far Cry 5, nie lepsza niż Kosmici w GTA V

Podczas gdy misja wytropienia Wielkiej Stopy absorbuje tysiące graczy, którzy dzielą się spostrzeżeniami i wskazówkami na Reddicie, znaleźli się i tacy użytkownicy, którzy drwą z całej sytuacji przyrównując ją do tropienia kosmitów w GTA V. Jakkolwiek zabawnie brzmi całe to przedsięwzięcie i starania graczy, trzeba przyznać, że (jeśli nie szukają oni czegoś, co w grze nie istnieje), twórcy bardzo dobrze napisali ten rozdział gry – zagadki nie zdołał rozwikłać jeszcze żaden z grających w Far Cry 5.

Obsesja Dansky’ego na punkcie Big Foota

Jeśli przeczytamy poszlaki w kryjówce Danskiego, odkryjemy, że jego obsesja związana z Wielką Stopą rozpoczęła się, gdy był wychowawcą na pobliskim obozie. Podczas pobytu w dziczy na wycieczce z grupą 12-latków przysięga, że ​​widzi coś, co można zakwalifikować tylko jako ogromne, humanoidalne, włochate stworzenie. Ta poszlaka sprawiła, że gracze wszczęli poszukiwania także na obszarze obozu, w okolicy pobliskich kempingów. 

Być może poszukiwania nie mają sensu, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że Ubisoft póki co nie umieścił Wielkiej Stopy w grze, co jednak może się zmienić za sprawą nadchodzących DLC. Z drugiej strony nie zdziwię się, jeśli z poszukiwań nic nie wyjdzie, a deweloperzy siedzą teraz i śmieją się z wysiłków domorosłych detektywów, będących na tropie Sasquatcha. Póki co, obserwujemy dalej, jak skończy się przygoda z Wielką Stopą i kto pierwszy dokona przełomu w tym niecodziennym śledztwie. Jeśli chcecie, możecie rzucić okiem, jak jeden z YouTube’rów podąża śladem Sasquatcha:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%