Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Far Cry 5 Arcade połączy Far Cry, Assassin’s Creed i Watch Dogs

Far Cry 5 zapowiada się na fenomenalnie dobrą odsłonę. Twórcy wciąż umilają oczekiwanie graczom, co chwilę podrzucając nowe wieści. Wiemy już, jak będzie wyglądał gameplay oraz jakie postaci spotkamy, wiemy również co będzie zawierała przepustka sezonowa i znamy wymagania gry. Wczoraj Ubisoft uraczył nas kolejną ciekawostką. W Far Cry 5 pobawimy się edytorem map. I to nie byle jakim edytorem map.

Edytor map dla Far Cry 5 nosi nazwę Far Cry Arcade i jest nieodłącznym elementem podstawowej wersji gry, co oznacza, że nie będziemy musieli dodatkowo za niego płacić. Jest to ogromny moduł, pozwalający graczom na projektowanie map oraz leveli dla jednego gracza, do multiplayera, a także kooperacji. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie ponad 7000 modeli do umieszczenia w świecie gry. Nie będą to jednak jedynie elementy z najnowszej odsłony. Przedmioty, które naniesiemy na tworzone przez siebie wymodelowane mapy, to zbiór itemów pochodzących także z gier Far Cry 4, Far Cry Primal, a także innych tytułów Ubisoftu, jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, Assassin’s Creed Unity czy Watch Dogs. Gracze będą mogli też dzielić się swoimi tworami z innymi użytkownikami, więc nie powinniśmy narzekać na nudę i brak zabawy.

Powyższy screen pokazuje, jak wiele można zbudować w programie Arcade.

Motomyszy z Marsa? A nie, pająki z Marsa

Mapy tworzone przez graczy nie będą ograniczane do wstawiania budynków, pojazdów i broni. Jeśli najdzie nas ochota, będziemy mogli zaimplementować w nią znane z Far Cry 4 Yeti i inne, niecodzienne dla standardowego krajobrazu świata elementy. Arcade w przyszłości będzie poszerzane o nowe przedmioty, za sprawą kolejnych płatnych DLC. Ich tematyka, oscylująca wokół pająków z Marsa oraz wojny w Wietnamie każe przypuszczać, że nowe elementy będą zbliżone tematycznie właśnie do płatnych rozszerzeń. Nie zabraknie także ulubionych, zawodzących zombiaków.

Far Cry Arcade – informacje

Far Cry Arcade to nie tylko budowanie map

Wraz z Far Cry Arcade przedstawiono nowe sposoby rozgrywki, jak choćby moduł Bounty Hunt, który wzywa gracza do namierzenia i zneutralizowania konkretnego celu. Z kolei moduł Journey pozwoli na zabawę, w której ostatecznym celem będzie wydostanie się z aktualnej lokacji.

Do premiery Far Cry 5 pozostało równo 20 dni. Gra zadebiutuje 27 marca na PlayStation 4, Xbox One oraz na pecetach. Jak myślicie, czy Far Cry Arcade zapewni wiele dobrej zabawy na setki godzin czy jest zbędnym elementem, którym pobawimy się chwilę i porzucimy?

Far Cry Arcade – Bounty Hunt gameplay

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%