Fani Zeldy tworzą remake Ocariny of Time

0 komentarzy

Co interesujące, całość będzie przygotowana w 2D.

Dziesięcioosobowy zespół pasjonatów z OOT 2D, tworzy Zelda: Ocarina of Time w wersji 2D. Gra pierwotnie została wydana na Nintendo 64 w 3D, teraz w nowej wersji ma bardziej nawiązywać klimatem do produkcji z 16-bitowych konsol.

Kamera ma przedstawiać akcję z góry, czyli tak jak w pierwszych odsłonach Zeldy znanych z NES-a oraz SNES-a. Obecnie ukończone jest około 10 procent gry. OOT 2D odwzorowali już filmiki oraz zaprogramowali sztuczną inteligencję przeciwników. Ciekawe co na taki fanowski projekt powie samo Nintendo? Nie jest wykluczone, że ze względu na brak licencj na wykorzystanie marki Zelda, będą chcieli, aby OOT 2D zawiesili prace.

Zanim Nintendo to zrobi, można jeszcze spokojnie podziwiać pierwsze efekty pracy OOT 2D na filmiku, który załączamy poniżej. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Ocarina of Time w wersji 2D, powstaje na PC.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się