Fallout 76 – mikropłatności, deathmache, świat i broń nuklearna

Jeszcze niedawno Fallout 76 był wielka niewiadomą. Dziś mamy nie tylko trailery i gameplay, ale z dnia na dzień – coraz więcej nowych informacji.

Fallout 76 – całkowicie w sieci

Ten, kto uważnie śledzi produkcję Fallout 76 doskonale wie, że narodziło się wokół niej sporo kontrowersji. I nie, tym razem nie chodzi o battle royale, a o przeniesienie gameplay’u praktycznie w całości do sieci. Oznacza to, że grając, każda napotkana przez nas osoba, będzie awatarem innego gracza. Jednych wieść ta cieszy, innych smuci. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jesteśmy świadkami, jak gaming zmienia się na naszych oczach – pokonuje swoisty kamień milowy i sprawia wrażenie, że powoli i z pokorą powinniśmy żegnać się z typowymi produkcjami dla jednego gracza.

Cyberpunk 2077 – 36 ciekawostek, 25 screenów i grafik z E3 2018. Walka, pojazdy, bohater, świat…

Fallout 76 – deathmach, mikropłatności, bomby nuklearne

Ale prócz smutnych poniekąd wieści, Fallout 76 niesie także sporo pozytywnych i na nich się skupimy. Do sieci trafiło bowiem sporo nowych (wzbogaconych przez te z E3) informacji dotyczących gry. Posiłkując się newsami z portalu PcGamesN, na tę chwilę możemy doszukać się następujących informacji:

  • W świecie gry (na pojedynczym serwerze) jednorazowo znajdować się będzie od 24 do 32 osób, a każda z nich będzie zaznaczona na mapie.
  • Mapa obfituje w wiele bunkrów jądrowych – będziemy współpracować z innymi graczami, aby znaleźć kody, a następnie nacisnąć przycisk, aby uruchomić broń nuklearną. Takie działanie spowoduje napromienienie dotkniętego obszaru, zmieniając lokalną pogodę, florę i faunę. Cały zaatakowany obszar wejdzie na wyższy poziom, a co za tym idzie cechować będzie się potężniejszymi wrogami i cenniejszymi łupami. Różni wrogowie i przedmioty będą się odradzać w zależności od tego, gdzie posłaliśmy naszą rakietę nuklearną.
  • Gra zaproponuje również tryb deathmatch, który cechować się będzie rozgrywką 12 kontra 12 graczy.
  • Jak zapowiedzieli twórcy, gra zawierać będzie mikrotransakcje, ale określono je jedynie jako kosmetykę. Jak podkreśliła Bethesda, jest to kluczowy zabieg, by móc pozwolić sobie na wypuszczanie darmowych DLC.

Fallout 76 – data premiery

Fallout 76 ma zadebiutować na rynku 14 listopada na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Choć gra umożliwia gameplay w pojedynkę, to nie będzie możliwym, aby grać offline. Stałe przyłączenie do sieci jest więc wymogiem koniecznym.

Na tę chwilę to już wszystkie informacje o nowym Falloucie, ale spokojnie możecie oczekiwać, że lada dzień pojawią się następne. Jak oceniacie nowy system gry? Według Was to dobrze, że rozgrywka zmierza praktycznie w całości do sieci?

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: